OpenCulturas (2.0.3) - en to ug translation catalogue (75 entries)

en: Focus
ug: ڧوكۇس

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: content
ug: مەزمۇن

en: Type
ug: تىپى

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Article
ug: ماقالە

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Homepage
ug: باش بەت

en: Categories
ug: كاتېگورىيىلەر

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: None
ug: يوق

en: Image
ug: سۈرەت

en: Name
ug: ئىسىم

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Text
ug: تېكىست

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Sticky at top of lists
ug: چوققىلاش

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Thumbnail
ug: كىچىك كۆرۈنۈش

en: Media
ug: مېدىيا

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: Address
ug: ئادرېس

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: User login
ug: كىرىش

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Close
ug: يېپىش

en: Full
ug: تولۇق

en: Front page
ug: باش بەت

en: Languages
ug: تىل

en: Header Image
ug: تور بەت رەسىمى

en: Your message has been sent.
ug: ئۇچۇرىڭىز يوللاندى.

en: Website
ug: تور بەت

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Anonymous user
ug: سەيياھ

en: Language code
ug: تىل كودى

en: Account settings
ug: ھېسابات تەڭشىگى

en: German
ug: گرمانچە

en: Publish content
ug: مەزمۇن ئېلان قىلىش

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: Not enabled
ug: ئېچىلمىغان

en: User account
ug: ئەزا ھساباتى

en: Dates
ug: چېسلاسى

en: Tagline
ug: يانداش تېما

en: Search index
ug: ئىزدەش

en: Language name
ug: تىل نامى

en: Full comment
ug: باھانىڭ ھەممىسىنى كۆرسىتىش

en: Full content
ug: تولۇق مەزمۇنى

en: Save content
ug: مەزمۇن ساقلاش

en: Basic page
ug: ستاتىك بەت

en: Language direction
ug: تىل يۆنىلىشى
