OpenCulturas (2.2.2) - en to sk translation catalogue (337 entries)

en: Focus
sk: Fokus

en: Home
sk: Domov

en: Title
sk: Názov

en: Body
sk: Text

en: edit user
sk: upraviť použivateľa

en: Pages
sk: Stránky

en: Status
sk: Stav

en: Register
sk: Registrovať

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Moderated content
sk: Moderovaný obsah

en: Username
sk: Používateľské meno

en: content
sk: obsah

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: List
sk: Zoznam

en: Actions
sk: Akcie

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: more
sk: viac

en: Article
sk: Článok

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Articles
sk: Články

en: Administration
sk: Administrácia

en: Comments
sk: Komentáre

en: More
sk: Viac

en: Action
sk: Akcia

en: On
sk: Zapnúť

en: Tags
sk: Značky

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Recommendations
sk: Odporúčania

en: License
sk: Licencia

en: Download
sk: Prevziať

en: Version
sk: Verzia

en: view
sk: zobraziť

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: None
sk: Žiadne

en: default
sk: predvolené

en: Message
sk: Správa

en: No log messages available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne správy v zázname.

en: Image
sk: Obrázok

en: Category
sk: Kategória

en: Feed
sk: Kanál správ

en: Name
sk: Názov

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: category
sk: kategória

en: Label
sk: Označenie

en: Changes
sk: Zmeny

en: Preview
sk: Náhľad

en: Help
sk: Pomoc

en: True
sk: Pravda

en: Default
sk: Predvolené

en: Icon
sk: Ikona

en: View
sk: Zobraziť

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Teaser
sk: Upútavka

en: Event
sk: Podujatie

en: Updated
sk: Aktualizované

en: User Name
sk: Meno používateľa

en: Components
sk: Komponenty

en: Attachment
sk: Príloha

en: Upload
sk: Nahrať

en: Back to top
sk: Späť hore

en: User
sk: Používateľ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: Email
sk: E-mail

en: Files
sk: Súbory

en: Contact
sk: Kontakt

en: Add page
sk: Pridať stránku

en: Question
sk: Otázka

en: All
sk: Všetky

en: Active
sk: Aktívny

en: Page title
sk: Názov stránky

en: Block
sk: Blok

en: Page
sk: Strana

en: Event type
sk: Typ udalosti

en: Off
sk: Vypnúť

en: Header
sk: Hlavička

en: Footer
sk: Päta

en: Welcome
sk: Vitaj

en: Menu link
sk: Odkaz v menu

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Comment
sk: Komentár

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Published
sk: Zverejnené

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Sticky at top of lists
sk: Prilepené na vrch zoznamu

en: URL alias
sk: Alias URL adresy

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Term
sk: Termín

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Severity
sk: Závažnosť

en: Fields
sk: Polia

en: Gallery
sk: Galéria

en: Last update
sk: Posledná aktualizácia

en: Authored by
sk: Autor

en: Thumbnail
sk: Miniatúra

en: Media
sk: Médiá

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Phone
sk: Telefón

en: Address
sk: Adresa

en: State
sk: Stav

en: Desc
sk: Zostupne

en: Members
sk: Členovia

en: Table
sk: Tabuľka

en: Events
sk: Udalosti

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: User login
sk: Prihlásenie

en: Users
sk: Používatelia

en: Last
sk: Posledné

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Tools
sk: Nástroje

en: Wildcard
sk: Zástupný znak

en: Sort Criteria
sk: Kritérium zoradenia

en: CSS
sk: CSS vzhľad

en: Allowed classes
sk: Povolené triedy

en: Latest
sk: Najnovšie

en: Profile
sk: Profil

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Duration
sk: Trvanie

en: Function
sk: Funkcia

en: Tracker
sk: Sledovanie príspevkov

en: Notifications
sk: Upozornenia

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Full
sk: Plný

en: Share
sk: Zdieľanie

en: Authored on
sk: Napísané dňa

en: Show
sk: Zobraziť

en: English
sk: Angličtina

en: Teasers
sk: Upútavky

en: Add to calendar
sk: Pridať do kalendára

en: Member for
sk: Členom už

en: Front page
sk: Titulná stránka

en: Accepted
sk: Prijaté

en: Display name
sk: Zobrazované meno

en: Languages
sk: Jazyky

en: First
sk: Prvý

en: Map
sk: Mapa

en: author
sk: autor

en: Entity
sk: Entita

en: Caption
sk: Popis

en: Your message has been sent.
sk: Vaša správa bola odoslaná.

en: Contact information
sk: Kontaktné informácie

en: People
sk: Používatelia

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: Style
sk: Štýl

en: Revision
sk: Revízia

en: Diff
sk: Rozdiel

en: Website
sk: Webová lokalita

en: Changed
sk: Zmenené

en: My bookmarks
sk: Moje záložky

en: User page
sk: Stránka používateľa

en: ‹ Previous
sk: ‹ Predchádzajúci

en: Next ›
sk: Ďalej

en: comment
sk: komentár

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: by
sk: napísal

en: Locality
sk: Lokalita

en: Sticky
sk: Prilepený v zozname

en: Review
sk: Prehľad

en: Tabs
sk: Záložky

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Anonymous user
sk: Anonymný používateľ

en: Apply
sk: Použiť

en: Translation language
sk: Jazyk prekladu

en: Go to page @number
sk: Prejsť na stranu @number

en: Information
sk: Informácia

en: Language switcher
sk: Prepínač jazykov

en: Block description
sk: Popis bloku

en: Translation
sk: Preklad

en: Blocks
sk: Bloky

en: Remove field
sk: Odstrániť pole

en: Used in
sk: Použité v

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: Grid
sk: Mriežka

en: Distance
sk: Vzdialenosť

en: Global
sk: Globálny

en: Subtitle
sk: Podnadpis

en: Language code
sk: Kód jazyka

en: Authenticated user
sk: Prihlásený používateľ

en: Profiles
sk: Profily

en: Administrator
sk: Administrátor

en: Edit content
sk: Upraviť obsah

en: Addresses
sk: Adresy

en: Account settings
sk: Nastavenia účtu

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
sk: Používateľ sa považuje za online v tomto čase od posledného zobrazenia stránky.

en: Offset
sk: Ofset

en: German
sk: Nemčina

en: Edit comment
sk: Upraviť komentár

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Radius
sk: Polomer

en: Skip to main content
sk: Skočiť na hlavný obsah

en: Column
sk: Stĺpec

en: Publish content
sk: Zverejniť obsah

en: Additional information
sk: Doplňujúce informácie

en: Member
sk: Člen

en: Translate
sk: Preložiť

en: Not enabled
sk: Nie je povolené

en: Add profile
sk: Pridať profil

en: Block type
sk: Typ bloku

en: Entity type
sk: Typ entity

en: User account
sk: Používateľský účet

en: Dates
sk: Dátumy

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: Notification recipients
sk: Príjemcovia notifikácie

en: Not applicable
sk: Neurčené

en: No content available.
sk: Žiaden obsah nie je dostupný.

en: Meta tags
sk: Meta tagy

en: Flags
sk: Označenia

en: Primary tabs
sk: Primárne karty

en: Secondary tabs
sk: Sekundárne karty

en: Permanent
sk: Natrvalo

en: Temporary
sk: Dočasne

en: No files available.
sk: Žiadne súbory nie sú dostupné.

en: Frontpage
sk: Titulná strana

en: MIME type
sk: MIME typ

en: Upload date
sk: Dátum nahrania

en: Search index
sk: Index vyhľadávania

en: Scheduled
sk: Naplánované

en: Cancel changes
sk: Zrušiť zmeny

en: Bulk operations
sk: Hromadné operácie

en: @interval ago
sk: pred @interval

en: All terms
sk: Všetky termíny

en: Items per page
sk: Položky na stránku

en: - All -
sk: - Všetky -

en: Special
sk: Špeciálne

en: Who's new
sk: Kto je nový

en: Language name
sk: Názov jazyka

en: allowed
sk: povolené

en: Pagination
sk: Stránkovanie

en: Select language
sk: Vyberte jazyk

en: Personal contact form
sk: Osobný kontaktný formulár

en: Edit field
sk: Upraviť pole

en: Who's online
sk: Kto je online

en: « First
sk: «

en: Last »
sk: »

en: Add event
sk: Pridať udalosť

en: Show more
sk: Zobraziť viac

en: Show less
sk: Zobraziť menej

en: Delete content
sk: Odstrániť obsah

en: Moderation state
sk: Stav moderácie

en: Published status
sk: Stav zverejnenia

en: Monthly archive
sk: Mesačný archív

en: Main page content
sk: Hlavný obsah stránky

en: Revision log message
sk: Správa do záznamu revízií

en: Full content
sk: Celý obsah

en: Recent content
sk: Najnovší obsah

en: Unpublish content
sk: Zrušiť zverejnenie obsahu

en: Make content sticky
sk: Prilepiť obsah

en: Make content unsticky
sk: Zrušiť prilepenie obsahu

en: Promote content to front page
sk: Propagovať obsah na hlavnej stránke

en: Remove content from front page
sk: Odstrániť obsah z hlavnej stránky

en: Save content
sk: Uložiť obsah

en: Find and manage content.
sk: Vyhľadať a spravovať obsah

en: The name of the shortcut.
sk: Meno skratky.

en: Taxonomy term page
sk: Stránka termínu taxonómie

en: No people available.
sk: Nie sú dostupný žiadni používatelia.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
sk: Správca vám vytvoril účet na [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
sk: Nájsť a spravovať ľudí, ktorí sú aktívni na vašich stránkach.

en: Basic page
sk: Základná stránka

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sk: Použite značky na zoskupenie článkov do kategórií podľa podobných tém.

en: No media available.
sk: Žiadne médiá nie sú k dispozícii.

en: Update URL alias
sk: Aktualizovať URL alias

en: Bulk update
sk: Hromadná aktualizácia

en: Recent log messages
sk: Nedávne záznamy logu

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
sk: Spravovať používateľské účty, kategórie používateľov a oprávnení.

en: Changed date
sk: Dátum zmeny

en: Footer menu
sk: Menu v päte

en: Asc
sk: Vzostupne

en: Not specified
sk: Neurčené

en: User interface translation
sk: Preklad používateľského rozhrania

en: You have unsaved changes.
sk: Obsahuje neuložené zmeny.

en: Welcome!
sk: Vitajte!

en: Custom block library
sk: Vlastné bloky

en: A brief description of your block.
sk: Stručný popis vášho bloku.

en: Adding languages
sk: Pridanie jazykov

en: Functional
sk: Funkčné

en: The username of the content author.
sk: Používateľské meno autora obsahu.

en: Submitted by @author_name on @date
sk: Pridal/a @author_name dňa @date

en: Thumbnail (100×100)
sk: Náhľad (100x100)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
sk: D, d. m. Y - H:i

en: HTML Datetime
sk: HTML dátum a čas

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
sk: l, j. F Y - H:i

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
sk: d. m. Y - H:i

en: User account menu
sk: Používateľské menu

en: Block the selected user(s)
sk: Zablokovať vybraných používateľov

en: Cancel the selected user account(s)
sk: Zrušiť vybraných používateľov

en: Website feedback
sk: Spätná väzba

en: Basic HTML
sk: Základné HTML

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
sk: Žiadosť o zrušenie účtu pre [user:display-name] na [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
sk: Zmena prihlasovacích údajov pre [user:display-name] na [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
sk: Detaily účtu pre [user:display-name] na [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
sk: Detaily účtu pre [user:display-name] na [site:name] (čaká sa na schválenie administrátorom)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
sk: Detaily účtu pre [user:display-name] na [site:name] (účet schválený)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
sk: Detaily účtu pre [user:display-name] na [site:name] (účet zablokovaný)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
sk: Detaily účtu pre [user:display-name] na [site:name] (účet zrušený)

en: Find and manage custom blocks.
sk: Nájsť a spravovať vlastné bloky.

en: Find and manage files.
sk: Vyhľadať a spravovať súbory.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
sk: Obsah patriaci k určitému termínu taxonómie.

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
sk: <p>Táto stránka vám umožňuje pridať bežný jazyk na vašu stránku.</p><p>Pokiaľ vami želaný jazyk nie je dostupný, môžete pridať vlastný jazyk.</p>

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
sk: <p>Táto stránka vám umožňuje editovať jazyky na vašej stránke vrátane vlastných jazykov.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
sk: <p>Stránka "Jazyky" vám umožňuje pridať, upraviť, odstrániť a zoradiť jazyky na stránke.</p>

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
sk: <p>Operácie umožňujúce editovanie a odstránenie vašich jazykov.</p><p>Môžete zmeniť názov a smer jazyka.</p><p>Odstránené jazyky môžu byť neskôr pridané späť. Odstránenie jazyka odstrání všetky preklady rozhrania s týmto jazykom a obsah vytvorený v tomto jazyku bude mať priradený neutrálny jazyk. Predvolený jazyk nemôže byť odstránený.</p>

en: Apply your search criteria
sk: Použiť vaše vyhľadávacie kritériá

en: Find and manage content
sk: Nájsť a spravovať obsah.

en: Name or email contains
sk: Meno alebo email obsahujú

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
sk: Pridajte filtre na obmedzenie počtu výsledkov na výstupe. Napríklad na zobrazenie obsahu ktorý je <em>zverejnený</em>, pridajte filter <em>Zverejnené</em> a zvoľte možnosť <em>Áno</em>.

en: Media name
sk: Názov média

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
sk: Vypočítaný odkaz na menu pre obsah (dostupný len počas ukladania).

en: The user ID of the author.
sk: Používateľské meno autora.

en: There are no custom blocks available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne vlastné bloky.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
sk: Na titulnú stránku zatiaľ nebol pridaný žiadny obsah. Postupujte podľa <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">Používateľskej príručky</a> a začnite budovať váš web.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
sk: Návrh

[ctx: Workflow state label]
en: Published
sk: Publikované

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
sk: Vytvoriť nový návrh

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
sk: Publikovať

en: Cookies are small text files that are placed by your browser on your device in order to store certain information. Using the information that is stored and returned, a website can recognize that you have previously accessed and visited it using the browser on your end device. We use this information to arrange and display the website optimally in accordance with your preferences. Within this process, only the cookie itself is identified on your device. Personal data is only stored following your express consent or where this is absolutely necessary to enable use the service provided by us and accessed by you.
sk: Súbory cookie sú malé textové súbory, ktoré prehliadač ukladá do vášho zariadenia s cieľom uložiť určité informácie. Pomocou uložených a vrátených informácií môže webová stránka rozpoznať, že ste ju predtým navštívili pomocou prehliadača vo vašom koncovom zariadení. Tieto informácie používame na optimálne usporiadanie a zobrazenie webovej stránky v súlade s vašimi preferenciami. V rámci tohto procesu sa vo vašom zariadení identifikuje len samotný súbor cookie. Osobné údaje sa ukladajú len na základe vášho výslovného súhlasu alebo ak je to absolútne nevyhnutné na to, aby bolo možné využívať nami poskytované služby, ku ktorým máte prístup.

en: <table>
    	<thead>
    		<tr>
    			<th width="15%">Cookie name</th>
    			<th width="15%">Default expiration time</th>
    			<th>Description</th>
    		</tr>
    	</thead>
    	<tbody>
    		<tr>
    			<td><code dir="ltr" translate="no">SSESS&lt;ID&gt;</code></td>
    			<td>1 month</td>
    			<td>If you are logged in to this website, a session cookie is required to identify and connect your browser to your user account in the server backend of this website.</td>
    		</tr>
    		<tr>
    			<td><code dir="ltr" translate="no">cookiesjsr</code></td>
    			<td>1 year</td>
    			<td>When you visited this website for the first time, you were asked for your permission to use several services (including those from third parties) that require data to be saved in your browser (cookies, local storage). Your decisions about each service (allow, deny) are stored in this cookie and are reused each time you visit this website.</td>
    		</tr>
    	</tbody>
    </table>
sk: <table>
    	<thead>
    		<tr>
    			<th width="15%">Názov súboru cookie</th>
    			<th width="15%">Predvolený čas ukončenia platnosti</th>
    			<th>Popis</th>
    		</tr>
    	</thead>
    	<tbody>
    		<tr>
    			<td><code dir="ltr" translate="no">SSESS&lt;ID&gt;</code></td>
    			<td>1 mesiac</td>
    			<td>Ak ste prihlásení na tejto webovej lokalite, súbor cookie relácie je potrebný na identifikáciu a pripojenie vášho prehliadača k vášmu používateľskému účtu na backende servera tejto webovej lokality.</td>
    		</tr>
    		<tr>
    			<td><code dir="ltr" translate="no">cookiesjsr</code></td>
    			<td>1 rok</td>
    			<td>Pri prvej návšteve tejto webovej stránky ste boli požiadaní o súhlas s používaním viacerých služieb (vrátane služieb tretích strán), ktoré vyžadujú ukladanie údajov do prehliadača (súbory cookie, lokálne úložisko). Vaše rozhodnutia o každej službe (povoliť, zamietnuť) sa ukladajú do tohto súboru cookie a používajú sa opakovane pri každej návšteve tejto webovej lokality.</td>
    		</tr>
    	</tbody>
    </table>

en: Required functional
sk: Požadované funkčné

en: This content is blocked because required functional cookies have not been accepted.
sk: Tento obsah je zablokovaný, pretože požadované funkčné súbory cookie neboli prijaté.

en: Only accept required functional cookies
sk: Prijať len požadované funkčné súbory cookie
