OpenCulturas (2.3.0-beta2) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Focus
ja: フォーカス

en: Title
ja: タイトル

en: Type
ja: タイプ

en: Closed
ja: クローズド

en: More
ja: 続き

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: Section
ja: セクション

en: All
ja: すべて

en: Location
ja: 場所

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Start date
ja: 開始日

en: End date
ja: 終了日

en: Online
ja: オンライン

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: km
ja: キロメートル

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Changed
ja: 変更済

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Distance
ja: 距離

en: Offset
ja: オフセット

en: Any
ja: いずれか

en: Locations
ja: 場所

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Title: @title
ja: タイトル: @title

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Select any filter and click on Apply to see results
ja: フィルターを選択して適用をクリックし、結果を表示

en: Asc
ja: 昇順

en: The time that the term was last edited.
ja: タームが最後に編集された日時。
