OpenCulturas (2.3.0-beta3) - en to pl translation catalogue (525 entries)

en: Focus
pl: Aktywuj

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: edit user
pl: edycja użytkownika

en: Pages
pl: Strony

en: Register
pl: Rejestracja

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Moderated content
pl: Treść moderowana

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: content
pl: zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Closed
pl: Zamknięte

en: List
pl: Lista

en: Actions
pl: Akcje

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: more
pl: więcej

en: Article
pl: Artykuł

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Articles
pl: Artykuły

en: Administration
pl: Administracja

en: Comments
pl: Komentarze

en: More
pl: Więcej

en: Action
pl: Akcja

en: On
pl: Włączony

en: Tags
pl: Tagi

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Recommendations
pl: Polecenia

en: License
pl: Licencja

en: Download
pl: Pobierz

en: Version
pl: Wersja

en: view
pl: przeglądaj

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Use count
pl: Ilość wystąpień

en: default
pl: domyślny

en: Message
pl: Wiadomość

en: No log messages available.
pl: Brak wiadomości w dzienniku.

en: Image
pl: Obraz

en: Category
pl: Kategoria

en: Feed
pl: Zasób

en: Name
pl: Nazwa

en: Export
pl: Eksportuj

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: category
pl: kategoria

en: Terms & Conditions
pl: Warunki i zasady

en: Label
pl: Etykieta

en: Changes
pl: Zmiany

en: Preview
pl: Podgląd

en: Help
pl: Pomoc

en: True
pl: Prawda

en: Default
pl: Domyślny

en: Archive
pl: Archiwizuj

en: Icon
pl: Ikona

en: View
pl: Widok

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Section
pl: Sekcja

en: Teaser
pl: Skrót

en: Event
pl: Termin

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Text
pl: Tekst

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: Components
pl: Komponenty

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Back to top
pl: Do góry

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Files
pl: Pliki

en: Contact
pl: Kontakt

en: FAQ
pl: Najczęściej zadawane pytania

en: A frequently asked question and its answer.
pl: Często zadawane pytanie wraz z odpowiedzią.

en: Question
pl: Pytanie

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Url
pl: URL

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Welcome
pl: Witamy

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Location
pl: Położenie

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: URL alias
pl: Alias URL

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Term
pl: Termin

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Severity
pl: Priorytet

en: Fields
pl: Pola

en: Gallery
pl: Galeria

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Authored by
pl: Autor

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Details
pl: Szczegóły

en: Widget
pl: Kontrolka

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: State
pl: Stan

en: Desc
pl: Malejąco

en: Members
pl: Członkowie

en: Table
pl: Tabela

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Role
pl: Rola

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Online
pl: Włączona

en: Last
pl: Ostatni

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Wildcard
pl: Symbol wieloznaczny

en: Sort Criteria
pl: Kryteria sortowania

en: Allowed classes
pl: Dozwolone klasy CSS

en: Latest
pl: Ostatnio dodane

en: Profile
pl: Profil

en: Close
pl: Zamknij

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Function
pl: Funkcja

en: Tracker
pl: Historia

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Add location
pl: Dodaj lokalizację

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Full
pl: Pełny

en: Share
pl: Udostępnij

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Show
pl: Pokaż

en: English
pl: Angielski

en: Token
pl: Wzorzec

en: Add to calendar
pl: Dodaj do kalendarza

en: Processor settings
pl: Ustawienia procesora

en: Community
pl: Społeczność

en: Member for
pl: Posiada konto przez

en: Front page
pl: Strona główna

en: Accepted
pl: Zaakceptowane

en: Display name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Languages
pl: Języki

en: Find
pl: Znajdź

en: First
pl: Pierwszy

en: Map
pl: Mapa

en: Hybrid
pl: Hybrydowe

en: author
pl: autor

en: Entity
pl: Encja

en: Caption
pl: Podpis

en: Server name
pl: Nazwa serwera

en: Bookmark
pl: Zakładka

en: Your message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: People
pl: Ludzie

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: Style
pl: Styl

en: Glossary
pl: Słownik

en: Revision
pl: Wersja

en: Website
pl: Strona WWW

en: on
pl: na

en: Changed
pl: Zmieniono

en: My bookmarks
pl: Moje zakładki

en: Document
pl: Dokument

en: Slider
pl: Suwak

en: User page
pl: Strona użytkownika

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Facet
pl: Faseta

en: comment
pl: komentarz

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: by
pl: dodany przez

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Review
pl: Podgląd

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Translation language
pl: Język tłumaczenia

en: Go to page @number
pl: Przejdź do strony @number

en: Information
pl: Informacja

en: Language switcher
pl: Przełącznik wersji językowej

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Blocks
pl: Bloki

en: Remove field
pl: Usuń pole

en: Used in
pl: Użyte w

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Inset
pl: Wypustka

en: Grid
pl: Siatka

en: Distance
pl: Odległość

en: Global
pl: Globalne

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Audio file
pl: Plik Audio

en: Language code
pl: Kod języka

en: Authenticated user
pl: Użytkownik uwierzytelniony

en: Profiles
pl: Profile

en: Server
pl: Serwer

en: Edit content
pl: Edycja zawartości

en: Addresses
pl: Adresy

en: Cancelled
pl: Anulowany

en: Account settings
pl: Ustawienia konta

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
pl: Tak długo od ostatniego odświeżenia strony użytkownik jest uważany za będącego online.

en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

en: Show all
pl: Pokaż wszystko

en: Columns
pl: Kolumny

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: German
pl: Niemiecki

en: Edit comment
pl: Edytuj komentarz

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Radius
pl: Promień

en: Headline
pl: Nagłówek

en: Any
pl: Dowolny

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Accessibility
pl: Dostępność

en: Attribution
pl: Autorstwo

en: Configure Block
pl: Konfiguruj Blok

en: Column
pl: Kolumna

en: Publish content
pl: Publikuj zawartość

en: All nodes
pl: Wszystkie węzły

en: Index name
pl: Nazwa indeksu

en: Additional information
pl: Dodatkowe informacje

en: selected
pl: zaznaczone

en: Newest first
pl: Najnowsze pierwsze

en: Accessibility features
pl: Funkcje ułatwień dostępu

en: Translate
pl: Tłumaczenia

en: Not enabled
pl: Nie włączony

en: Add profile
pl: Dodaj profil

en: Block type
pl: Rodzaj bloku

en: Entity type
pl: Typ encji

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Dates
pl: Daty

en: Display type
pl: Wyświetl typ

en: Not applicable
pl: Nie dotyczy

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Meta tags
pl: Tagi meta

en: Flags
pl: Flagi

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Permanent
pl: Stały

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: No files available.
pl: Brak dostępnych plików.

en: Locations
pl: Lokalizacje

en: Origin
pl: Źródło

en: Websites
pl: Strony

en: Frontpage
pl: Strona główna

en: Flagged content
pl: Oflagowana zawartość

en: MIME type
pl: typ MIME

en: Upload date
pl: Data wysłania

en: My content
pl: Moje treści

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: Sort options
pl: Opcje sortowania

en: Draft
pl: Szkic

en: Scheduled
pl: Zaplanowany

en: Publication date
pl: Data publikacji

en: Cancel changes
pl: Anuluj zmiany

en: Cron batch size
pl: Rozmiar porcji crona

en: Bulk operations
pl: Operacje masowe

en: No results
pl: Brak wyników

en: @interval ago
pl: @interval temu

en: All terms
pl: Wszystkie terminy

en: Provide custom text or link.
pl: Własny tekst lub odnośnik.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Title: @title
pl: Tytuł: @title

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Who's new
pl: Nowi użytkownicy

en: Language name
pl: Nazwa języka

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Delete redirect
pl: Usuń przekierowanie

en: Select language
pl: Wybór języka

en: Personal contact form
pl: Osobisty formularz kontaktowy

en: Edit field
pl: Edycja pola

en: Who's online
pl: Kto przegląda

en: Apply filters
pl: Zastosuj filtry

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Marker icon
pl: Ikona markera.

en: Add event
pl: Dodaj zdarzenie

en: Show more
pl: Pokaż więcej

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Main content
pl: Główna zawartość

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Block Region
pl: Region bloku

en: Delete content
pl: Usuń zawartość

en: Moderation state
pl: Stan moderacji

en: Published status
pl: Status publikacji

en: Monthly archive
pl: Archiwum miesięczne

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Recent content
pl: Ostatnio dodana zawartość

en: Unpublish content
pl: Zakończ publikację wpisów

en: Make content sticky
pl: Przyklej wpis

en: Make content unsticky
pl: Odklej wpis

en: Promote content to front page
pl: Opublikuj zawartości na stronie głównej

en: Remove content from front page
pl: Usuń zawartość ze strony głównej

en: Save content
pl: Zapisz zawartość

en: Find and manage content.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie zawartością.

en: The name of the shortcut.
pl: Nazwa tego skrótu.

en: Taxonomy term page
pl: Strona terminów kategorii

en: No people available.
pl: Brak dostępnych osób.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
pl: Administrator utworzył dla ciebie konto na stronie [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie ludźmi korzystającymi z serwisu.

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Select any filter and click on Apply to see results
pl: Wybierz dowolny filtr i naciśnij Zastosuj, żeby zobaczyć wyniki.

en: No media available.
pl: Brak mediów

en: Edit media
pl: Edytuj media

en: Location type
pl: Typ lokalizacji

en: Update URL alias
pl: Zaktualizuj alias URL

en: Bulk update
pl: Aktualizacja masowa

en: Server description
pl: Opis serwera

en: Index description
pl: Opis indeksu

en: Add fields
pl: Dodaj pola

en: Recent log messages
pl: Ostatnie wpisy dziennika

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
pl: Zarządzanie kontami użytkowników, rolami i uprawnieniami.

en: Changed date
pl: Data modyfikacji

en: No results.
pl: Brak wyników.

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Main profile
pl: Profil główny

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Not specified
pl: Nieokreślone

en: Rewrite results
pl: Modyfikuj wartość wyjściową

en: Master
pl: Główny

en: Get the actual content from a content revision.
pl: Pobierz właściwą zawartość na podstawie wersji zawartości.

en: Main image
pl: Główny obraz

en: Load More
pl: Wczytaj więcej

en: 404 page not found
pl: 404 strona nie znaleziona

en: Language direction
pl: Kierunek pisowni języka

en: Log blocked form submissions
pl: Loguj zablokowane zgłoszenia

en: Show results
pl: Pokaż wyniki

en: Media type
pl: Typ mediów

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: Override global settings
pl: Nadpisz ustawienia globalne

en: Select media
pl: Wybierz media

en: Default translation
pl: Domyślne tłumaczenie

en: Powered by
pl: Zbudowano na

en: Related articles
pl: Powiązane artykuły

en: Event description
pl: Opis wydarzenia

en: Minimum age
pl: Minimalny wiek

en: Displaying @start - @end of @total
pl: Wyświetlanie @start - @end z @total

en: Find my location
pl: Znajdź moją lokalizację

en: User interface translation
pl: Tłumaczenie interfejsu użytkownika

en: Publish taxonomy term
pl: Publikuj termin taksonomii

en: Unpublish taxonomy term
pl: Wstrzymaj publikację terminu taksonomii

en: You have unsaved changes.
pl: Masz niezapisane zmiany

en: The time that the node was created.
pl: Data utworzenia węzła.

en: Node operations bulk form
pl: Formularz operacji masowych dla węzłów

en: The time that the node was last edited.
pl: Data ostatniej edycji węzła.

en: Welcome!
pl: Witaj!

en: Contact data
pl: Dane kontaktowe

en: Custom block library
pl: Biblioteka własnych bloków

en: The time that the custom block was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji własnego bloku.

en: The time that the term was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji terminu.

en: 1 place | @count places
pl[0]: 1 miejsce
pl[1]: @count miejsca
pl[2]: @count miejsc

en: Registering module
pl: Rejestracja modułów

en: Fallback date format
pl: Awaryjny format zapisu daty

en: File usage
pl: Wykorzystanie plików

en: 403 access denied
pl: 403 dostęp zabroniony

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: A brief description of your block.
pl: Krótki opis twojego bloku.

en: Adding languages
pl: Dodawanie języków

en: The time that the menu link was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji odnośnika menu.

en: The time that the user was last edited.
pl: Data ostatniej edycji użytkownika.

en: Search result highlighting input
pl: Podświetl frazę wyszukiwania

en: The time that the Paragraph was created.
pl: Data utworzenia Akapitu.

en: The username of the content author.
pl: Nazwa użytkownika będącego autorem zawartości.

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Media library
pl: Biblioteka mediów

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Large (480×480)
pl: Duży (480×480)

en: Medium (220×220)
pl: Średni (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
pl: Mały (100×100)

en: HTML Date
pl: Data HTML

en: HTML Datetime
pl: Data i czas HTML

en: HTML Month
pl: Miesiąc HTML

en: HTML Time
pl: Czas HTML

en: HTML Week
pl: Tydzień HTML

en: HTML Year
pl: Rok HTML

en: HTML Yearless date
pl: Data bez roku HTML

en: Default long date
pl: Domyślna data długa

en: Default medium date
pl: Domyślna data średnia

en: Default short date
pl: Domyślna data krótka

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Block the selected user(s)
pl: Zablokuj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Cancel the selected user account(s)
pl: Anuluj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Unblock the selected user(s)
pl: Odblokuj wybrane konto użytkownika(ów)

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść

en: Website feedback
pl: Informacja zwrotna na temat strony.

en: Basic HTML
pl: Podstawowy HTML

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
pl: Zgłoszenie anulowania konta [user:display-name] na [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
pl: Zastępcze dane do logowania dla [user:display-name] na [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
pl: Szczegóły konta użytkownika [user:display-name] na [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
pl: Szczegóły konta dla [user:display-name] na [site:name] (w trakcie weryfikacji)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
pl: Informacje dotyczące konta  [user:display-name] na [site:name] (konto zatwierdzone)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
pl: Informacje dotyczące konta [user:display-name] na [site:name] (zablokowane)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
pl: Szczegóły konta użytkownika [user:display-name] na [site:name] (anulowane)

en: Links related to the active user account
pl: Odnośniki związane z aktywnym kontem użytkownika

en: Administrative task links
pl: Odnośniki administracyjne

en: Site information links
pl: Odnośniki dotyczące informacji o stronie

en: Site section links
pl: Odnośniki sekcji strony

en: User tool links, often added by modules
pl: Odnośniki do narzędzi użytkownika, często dodanych przez moduły

en: Find and manage custom blocks.
pl: Znajdź i zarządzaj własnymi blokami.

en: Find and manage files.
pl: Wyszukiwanie i zarządzanie plikami

en: Editing languages
pl: Edycja języków

en: All content, by month.
pl: Cała zawartość wg miesiąca.

en: Recent content.
pl: Ostatnio dodana zawartość.

en: All content promoted to the front page.
pl: Wszystkie treści promowane na stronie głównej.

en: All content, by letter.
pl: Cała zawartość, alfabetycznie

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
pl: Zawartość należąca do konkretnego terminu taksonomii

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
pl: Prezentuje listę najnowszych użytkowników na stronie.

en: Who's online block
pl: Blok <em>Kto jest online</em>

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
pl: Prezentuje nazwy użytkowników którzy byli ostatnio aktywni, jak również liczbę wszystkich aktywnych użytkowników.

en: View edit page
pl: Strona edycji widoku.

en: Files overview
pl: Przegląd plików

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
pl: Informacje o wykorzystaniu pliku dla {{ arguments.fid }}

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
pl: <p>Ta strona stwarza możliwość dodania powszechnych języków do twojej strony.</p><p>Jeśli pożądany język nie jest dostępny, dodaj własny język.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
pl: <p>Wybierz język z listy lub dodaj "Własny język..." na końcu listy.</p><p>Kliknij przycisk "Dodaj język" by potwierdzić wybór.</p><p>Dodając własny język będziesz mieć możliwość wprowadzenia nazwy, kodu i kierunku w kolejnym formularzu.</p>

en: Continuing on
pl: Kontynuując

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
pl: <p>Ta strona umożliwia edycję języka witryny, włączając w to języki własne.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
pl: <p>Zmiana kodu języka nie jest możliwa, jako że system korzysta z niego aby kontrolować użycie języka.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
pl: <p>Nazwa języka używana jest na całej stronie, dla wszystkich użytkowników, i zapisana jest w języku Angielskim. Nazwy wbudowanych języków mogą zostać przetłumaczone korzystając z modułu Interface Translation, a nazwy zarówno wbudowanych jak i własnych języków mogą zostać przetłumaczone z pomocą modułu Configuration Translation.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
pl: <p>Wybierz czy kierunek języka to "Z lewej do prawej" czy "Z prawej do lewej".</p><p>Pamiętaj, że nie wszystkie skórki wspierają "Z prawej do lewej" więc sprawdź czy twoja skórka wspiera ten kierunek.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
pl: <p>Strona "Języki" umożliwia dodawanie, edycję, usuwanie i uporządkowanie języków witryny.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
pl: <p>Aby dodać więcej języków, skorzystaj z przycisku "Dodaj język".</p><p>Dodane języki zostaną wyświetlone na liście także będzie możliwość ich późniejszej zmiany lub usunięcia.</p>

en: Reordering languages
pl: Uporządkowanie języków.

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
pl: <p>Aby zmienić kolejność języków na stronie, użyj ikony przeciągania obok każdego z języków.</p><p>Poniższa kolejność będzie tą, w jakiej języki zostaną zaprezentowane w bloku zmiany języki dostarczonego przez moduły Interface Translation oraz Content Translation.</p><p>Kiedy skończysz zmieniać kolejność języków, kliknij przycisk "Zapisz konfigurację" aby zmiany zostały zapisane.</p>

en: Set a language as default
pl: Ustaw jako język domyślny

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
pl: <p>Możesz zmienić domyślny język strony na jeden z zainstalowanych języków. Strona skorzysta z domyślnego języka gdy nie dokonano innego wyboru a język musi zostać wybrany, np. dla wyświetlonego języka interfejsu.</p>

en: Modifying languages
pl: Modyfikacja języków

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
pl: <p>Operacje umożliwiają modyfikacje i usunięcie języków.</p><p>Możesz zmodyfikować nazwę i kierunek języka.</p><p>Usunięte języki mogą zostać dodane ponownie w późniejszym czasie. Usunięcie języka spowoduje usunięcie wszystkich tłumaczeń dla tego języka, a treść utworzona w danym języku zostanie przyporządkowana do języka neutralnego. Pamiętaj że nie możesz usunąć domyślnego języka strony.</p>

en: Choose the language you want to translate.
pl: Wybierz język który chcesz tłumaczyć.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
pl: Wpisz określone słowo lub zdanie, które chcesz przetłumaczyć; można także wpisać fragment słowa.

en: Filter the search
pl: Przefiltruj wyniki wyszukiwania

en: You can search for untranslated strings if you want to translate something that isn't translated yet. If you want to modify an existing translation, you might want to search only for translated strings.
pl: Możesz szukać nieprzetłumaczonych łańcuchów znaków jeśli chcesz dodać brakujące tłumaczenie. Jeśli chcesz zmodyfikować istniejące tłumaczenie możesz wyszukać jedynie te łańcuchy znaków, które posiadają tłumaczenie.

en: Apply your search criteria
pl: Zastosuj swoje kryteria wyszukiwania

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
pl: Żeby zastosować swoje kryteria wyświetlania, kliknij przycisk <em>Filtruj</em>.

en: You can write your own translation in the text fields of the right column. Try to figure out in which context the text will be used in order to translate it in the appropriate way.
pl: Możesz wprowadzić własne tłumaczenia w pola tekstowe prawej kolumny. Musisz spróbować domyślić się w jakim kontekście wykorzystany będzie tekst, tak żeby przetłumaczyć go najlepiej jak to możliwe.

en: Validate the translation
pl: Potwierdź tłumaczenie

en: When you have finished your translations, click on the <em>Save translations</em> button. You must save your translations, each time before changing the page or making a new search.
pl: Kiedy skończysz tłumaczyć, kliknij na przycisk <em>Zapisz tłumaczenia</em>. Musisz je zapisać, przed każdą zmianą strony lub nowym wyszukiwaniem.

en: Find and manage content
pl: Znajdź i zarządzaj treścią

en: Name or email contains
pl: Nazwa lub email zawiera

en: A list of new users
pl: Lista nowych użytkowników

en: There are currently @total users online.
pl: @total użytkowników jest aktywnych w tej chwili.

en: There are currently 0 users online.
pl: Żaden z użytkowników nie jest w tym momencie zalogowany.

en: A list of users that are currently logged in.
pl: Lista użytkowników, którzy są aktualnie zalogowani.

en: Manage view settings
pl: Zarządzaj ustawieniami widoku.

en: View or edit the configuration.
pl: Pokaż lub edytuj konfigurację.

en: Displays in this view
pl: Formaty wyświetlania dla tego widoku.

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
pl: Format wyświetlania znaczy tyle co sposób w jaki wyświetlone będą wyniki, np. jako strona lub blok. Widok może posiadać więcej niż jeden format wyświetlania, które zostaną wyświetlone w tym miejscu. Aktywny format wyświetlania został wyróżniony.

en: View administration
pl: Administracja widoku

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
pl: Wykonaj czynności administracyjne, wliczając w sklonowanie tudzież dodanie opisu. Kliknij w przycisk rozwijania listy by zobaczyć wszystkie dostępne opcje.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
pl: Wybierz w jaki sposób mają zostać zaprezentowane wyniki. Np. wybierz <em>Zawartość</em> by wyświetlić każdą pozycję w całości, korzystając z własnych ustawień konfiguracji wyświetlania. Możesz również wybrać <em>Pola</em> które pozwolą Ci zaprezentować jedynie wybrane przez Ciebie pola. Poprzez zainstalowanie modułów można <em>rozszerzyć</em> podstawową funkcjonalność Drupala o dodatkowe formaty.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
pl: Jeśli widok korzysta z pól, zostaną one zaprezentowane w tym miejscu. Możesz kliknąć w pole aby je skonfigurować.

en: Filter your view
pl: Przefiltruj swój widok

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
pl: Dodaj filtry aby ograniczyć wyniki, np. by pokazać jedynie zawartość która jest <em>opublikowana</em> należy dodać filtr <em>Opublikowane</em> i wybrać <em>Tak</em>.

en: Filter actions
pl: Przefiltruj akcje

en: Add, rearrange or remove filters.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń filtry.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
pl: Zarządzaj kolejnością w jakiej wyświetlane są wyniki. Kliknij w aktywną regułę by ją skonfigurować.

en: Sort actions
pl: Akcje sortowania

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
pl: Dodaj, uporządkuj lub usuń regułę sortowania.

en: Show a preview of the view output.
pl: Pokaż podgląd widoku.

en: Delete media
pl: Usuń media

en: Media name
pl: Nazwa mediów

en: Linkit result thumbnail
pl: Miniaturka znalezionego wyniku

en: Save media
pl: Zapisz media

en: Publish media
pl: Publikuj media

en: Unpublish media
pl: Wstrzymaj publikację mediów

en: Place Blocks
pl: Rozmieszczanie Bloków (Place Blocks)

en: Combine multiple fields together and search by them.
pl: Połącz wiele pól i szukaj według nich.

en: Block Layout
pl: Układ bloków

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
pl: <p>Teraz gdy masz już ogólną wiedzę na temat funkcji "Dodaj języki" możesz:<ul><li>Dodać język</li><li>Dodać własny język</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Wyświetlić skonfigurowane języki</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
pl: <p>Teraz, gdy masz podgląd na funkcję "Edycja języka", możesz kontynuować:<ul><li>Edycję języka</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Przegląd listy skonfigurowanych języków</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
pl: <p>Teraz, gdy masz ogląd na stronę "Języki", możesz:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Dodać język</a></li><li>Zmienić kolejność języków</li><li>Zmodyfikować język</li><li>Usunąć język</li></ul></p>

en: This page allows you to translate the user interface or modify existing translations. If you have installed your site initially in English, you must first add another language on the <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Languages page</a>, in order to use this page.
pl: Ta strona pozwala przetłumaczyć interfejs użytkownika lub zmodyfikować istniejące tłumaczenie. Jeśli twoja strona została zainstalowana w języku Angielskim, musisz najpierw dodać brakujący język na stronie <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Języki</a> aby następnie móc z nich skorzystać na tej stronie.

en: The translations you have made here will be used on your site's user interface. If you want to use them on another site or modify them on an external translation editor, you can <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">export them</a> to a .po file and <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">import them</a> later.
pl: Wprowadzone przez ciebie tłumaczenia będą używane na twojej witrynie. Jeżeli chcesz je używać na innej witrynie lub użyć zewnętrznego programu do tłumaczenia, możesz <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">je eksportować</a> do pliku .po a następnie <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">zaimportować</a> później.

en: Find and manage media.
pl: Znajdź i zarządaj mediami.

en: A server error has occurred.
pl: Nastąpił błąd serwera

en: The user ID of the author.
pl: ID użytkownika autora.

en: The thumbnail of the media item.
pl: Miniaturka elementu mediów.

en: The time the media item was created.
pl: Data utworzenia elementu mediów.

en: The time the media item was last edited.
pl: Data ostatniej edycji elementu mediów.

en: There are no custom blocks available.
pl: Brak dostępnych bloków własnych.

en: Find and moderate content.
pl: Znajdź i moderuj zawartość.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
pl: Brak moderowanej zawartości. Wymieniono tutaj oczekujące wersje zawartości, takie jak szkice.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
pl: Nie utworzono jeszcze zawartości strony głównej. <br />Postępuj zgodnie z <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">Podręcznikiem Użytkownika</a> aby rozpocząć budowę swojej witryny.

en: Name (A-Z)
pl: Nazwa (A-Z)

en: Name (Z-A)
pl: Nazwa (Z-A)

en: Remote video
pl: Zdalne wideo

en: Edit {{ name }}
pl: Edytuj {{ name }}

en: Widget (table)
pl: Kontrolka (tabela)

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
pl: Wersja robocza

[ctx: Workflow state label]
en: Published
pl: Opublikowane

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
pl: Stwórz nową wersję roboczą

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
pl: Opublikuj

en: Media Library thumbnail (220×220)
pl: Miniaturka biblioteki mediów (220x220)

en: Delete {{ name }}
pl: Usuń {{ name }}

en: @interval hence
pl: odtąd co @interval

en: Block Layout Page
pl: Strona układu bloków

en: Custom Block Library
pl: Biblioteka własnych bloków

en: Wide (1090)
pl: Szeroki (1090)
