OpenCulturas (all releases) - en to ca translation catalogue (388 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: edit user
ca: edita usuari

en: Pages
ca: Pàgines

en: Status
ca: Estat

en: Register
ca: Registra

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Moderated content
ca: Contingut moderat

en: content
ca: contingut

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Closed
ca: Tancat

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Yes
ca: Sí

en: Recommendations
ca: Recomanacions

en: License
ca: Llicència

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: default
ca: predeterminat

en: Image
ca: Imatge

en: Category
ca: Categoria

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: category
ca: categoria

en: Terms & Conditions
ca: Condicions d'ús

en: Additional Checkboxes
ca: Caselles de verificació addicionals

en: Label
ca: Etiqueta

en: Changes
ca: Canvis

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Help
ca: Ajuda

en: True
ca: Cert

en: Default
ca: Per defecte

en: Archive
ca: Arxiva

en: View
ca: Mostra

en: Audio
ca: Àudio

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Menu
ca: Menú

en: Teaser
ca: Resum

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Upload
ca: Puja

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: Contact
ca: Contacte

en: All
ca: Tot

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Logo
ca: Logotip

en: Event type
ca: Tipus d'event

en: Off
ca: Inactiu

en: Header
ca: Capçalera

en: Footer
ca: Peu

en: Welcome
ca: Benvingut

en: Menu link
ca: Enllaç del menú

en: Comment
ca: Comentari

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Location
ca: Localització

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Sticky at top of lists
ca: Estàtic a la part superior de les llistes

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: Term
ca: Terme

en: Fields
ca: Camps

en: Gallery
ca: Galeria

en: Last update
ca: Última actualització

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Details
ca: Detalls

en: Widget
ca: Giny

en: Phone
ca: Telèfon

en: Address
ca: Adreça

en: State
ca: Estat

en: Members
ca: Membres

en: Table
ca: Taula

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Navigation
ca: Navegació

en: Role
ca: Rol

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Users
ca: Usuaris

en: Online
ca: En línia

en: Last
ca: Darrer

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Tools
ca: Eines

en: Wildcard
ca: Comodí

en: Sort Criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Latest
ca: Novetats

en: Profile
ca: Perfil

en: Close
ca: Tanca

en: Duration
ca: Durada

en: Function
ca: Funció

en: Tracker
ca: Seguidor

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Latitude
ca: Latitud

en: Longitude
ca: Longitud

en: Add location
ca: Afegeix una localització

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Full
ca: Complet

en: Share
ca: Comparteix

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Show
ca: Mostra

en: English
ca: Anglès

en: Add to calendar
ca: Afegeix al calendari

en: Community
ca: Comunitat

en: Front page
ca: Portada

en: Display name
ca: Nom de la presentació

en: Languages
ca: Llengües

en: First
ca: Primer

en: Map
ca: Mapa

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Caption
ca: Subtítol

en: Server name
ca: Nom del servidor

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: Style
ca: Estil

en: Glossary
ca: Glossari

en: Revision
ca: Revisió

en: Diff
ca: Diferència

en: Website
ca: Lloc web

en: Changed
ca: Canviat

en: My bookmarks
ca: Els meus favorits

en: User page
ca: Pàgina d'usuari

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Locality
ca: Localitat

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: Translation language
ca: Llengua de la traducció

en: Go to page @number
ca: Vés a la pàgina @number

en: Information
ca: Informació

en: Language switcher
ca: Commutador de llengua

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Translation
ca: Traducció

en: Blocks
ca: Blocs

en: Remove field
ca: Eliminar camp

en: Used in
ca: Usat a

en: Grid
ca: Graella

en: Distance
ca: Distància

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Audio file
ca: Fitxer d'àudio

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Profiles
ca: Perfils

en: Administrator
ca: Administrador

en: Addresses
ca: Adreces

en: Cancelled
ca: S'ha cancel·lat

en: Account settings
ca: Paràmetres del compte

en: Columns
ca: Columnes

en: Offset
ca: Desplaçament

en: German
ca: Alemany

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Column
ca: Columna

en: Publish content
ca: Publica el contingut

en: Additional information
ca: Informació addicional

en: Member
ca: Membre

en: Newest first
ca: Els més nous primer

en: Accessibility features
ca: Característiques d'accessibilitat

en: Translate
ca: Tradueix

en: Not enabled
ca: No habilitat

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Notification recipients
ca: Destinataris de la notificació

en: Not applicable
ca: No aplicable

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Flags
ca: Marcadors

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Temporary
ca: Temporal

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: Locations
ca: Ubicacions

en: Websites
ca: Pàgines web

en: Frontpage
ca: Portada

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: My content
ca: El meu contingut

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Draft
ca: Esborrany

en: Scheduled
ca: Programat

en: Publication date
ca: Data de publicació

en: Cancel changes
ca: Cancel·la els canvis

en: All terms
ca: Tots els termes

en: Provide custom text or link.
ca: Proporciona un text personalitzat o un enllaç.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: Title: @title
ca: Títol: @title

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Special
ca: Especial

en: Publishing status
ca: Estat de la publicació

en: Language name
ca: Nom de la llengua

en: Pagination
ca: Paginació

en: Delete redirect
ca: Suprimeix la redirecció

en: Select language
ca: Selecciona la llengua

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Edit field
ca: Edita el camp

en: Apply filters
ca: Aplica els filtres

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Add event
ca: Afegeix esdeveniment

en: Magazine
ca: Revista

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Delete content
ca: Suprimeix el contingut

en: Moderation state
ca: Estat de moderació

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Revision log message
ca: Missatge de registre de la revisió

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: Unpublish content
ca: Retira el contingut

en: Make content sticky
ca: Fes el contingut estàtic

en: Make content unsticky
ca: Fes el contingut no estàtic

en: Promote content to front page
ca: Promou el contingut a la portada

en: Remove content from front page
ca: Elimina el contingut de la portada

en: Save content
ca: Desa el contingut

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: The name of the shortcut.
ca: El nom de l'accés directe.

en: Taxonomy term page
ca: Pàgina del terme de la taxonomia

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ca: Un administrador us ha creat un compte a [site:name]

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu les etiquetes per a agrupar en categories els articles de temes similars.

en: Select any filter and click on Apply to see results
ca: Seleccioneu qualsevol filtre i feu clic a Aplica per a veure'n els resultats.

en: No media available.
ca: No hi ha mèdia disponible.

en: Update URL alias
ca: Actualitza l'àlies URL

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Not specified
ca: Sense especificar

en: Rewrite results
ca: Reescriu els resultats

en: Master
ca: Mestre

en: Get the actual content from a content revision.
ca: Obté el contingut real a partir d'una revisió de contingut.

en: 404 page not found
ca: No s'ha trobat la pàgina 404

en: Language direction
ca: Direcció de l'idioma

en: Media type
ca: Tipus de mèdia

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Select media
ca: Selecciona mèdia

en: Default translation
ca: Traducció predeterminada

en: Powered by
ca: Funciona amb

en: User interface translation
ca: Traducció de la interfície d'usuari

en: Unpublish taxonomy term
ca: Retira el terme de taxonomia

en: You have unsaved changes.
ca: Teniu canvis no desats.

en: The time that the node was created.
ca: L'hora en què es va crear el node.

en: The time that the node was last edited.
ca: L'hora en què es va editar el node per darrera vegada.

en: Welcome!
ca: Benvingut/da!

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: The time that the custom block was last edited.
ca: L'hora en què el bloc personalitzat va ser editat per última vegada.

en: 1 place | @count places
ca[0]: 1 lloc
ca[1]: @count llocs

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: Fallback date format
ca: Format de data alternatiu

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: 403 access denied
ca: Accés denegat 403

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: A brief description of your block.
ca: Una breu descripció del vostre bloc.

en: Adding languages
ca: Afegir llengües

en: The time that the user was last edited.
ca: La data en què l'usuari fou editat per darrer cop.

en: Search result highlighting input
ca: Destaca els resultats de la cerca realitzada

en: The username of the content author.
ca: El nom d'usuari de l'autor del contingut.

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
ca: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
ca: Data HTML

en: HTML Datetime
ca: Data i hora HTML

en: HTML Month
ca: Mes HTML

en: HTML Time
ca: Hora HTML

en: HTML Week
ca: Setmana HTML

en: HTML Year
ca: Any HTML

en: HTML Yearless date
ca: Data HTML sense any

en: Default long date
ca: Format predeterminat de data llarga

en: Default medium date
ca: Format predeterminat per a la data mitjana

en: Default short date
ca: Format predeterminat per a la data curta

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ca: d/m/Y - H:i

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Block the selected user(s)
ca: Bloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Cancel the selected user account(s)
ca: Cancel·la els comptes d'usuari seleccionats

en: Unblock the selected user(s)
ca: Desbloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Website feedback
ca: Feedback del web

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ca: Sol·licitud de cancel·lació del compte de [user:display-name] a [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ca: Canvi de la informació d'inici de sessió per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (pendent d'aprovació per part de l'administrador)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (aprovat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (bloquejat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (cancel·lat)

en: Links related to the active user account
ca: Enllaços relacionats amb el compte d'usuari actiu

en: Administrative task links
ca: Enllaços de tasques administratives

en: Site information links
ca: Enllaços a la informació del lloc

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: Find and manage custom blocks.
ca: Cerca i gestiona blocs personalitzats.

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: Editing languages
ca: Editant llengües

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: View edit page
ca: Pàgina d'edició de la vista

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
ca: <p>Aquesta pàgina proporciona l'habilitat d'afegir llengües comunes al vostre lloc.</p><p>Si la llengua que voleu no està disponible, podeu afegir-ne una de personalitzada.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
ca: <p>Escolliu una llengua de la llista o seleccioneu "Llengua personalitzada..." del final d'aquesta.</p><p>Feu clic al botó "Afegeix una llengua" quan hagueu escollit la vostra llengua.</p><p>En afegir llengües personalitzades, disposareu d'un formulari addicional on podreu proporcionar el nom, codi i direcció de la llengua.</p>

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
ca: <p>Aquesta pàgina proporciona l'habilitat d'editar una llengua al vostre lloc, incloent llengües comunes.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
ca: <p>La pàgina de "Llengües" us permet afegir, editar, eliminar i reordenar llengües pel lloc.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
ca: <p>Per afegir més llengües al vostre lloc, feu clic al botó "Afegeix una llengua".</p><p>Les llengües afegides es mostraran al llistat de llengües i a partir de llavors es poden editar o eliminar.</p>

en: Reordering languages
ca: Reordenament de les llengües

en: Set a language as default
ca: Estableix l'idioma per defecte

en: Modifying languages
ca: Modificant les llengües

en: Choose the language you want to translate.
ca: Escolliu la llengua que voleu traduir.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
ca: Introduïu la paraula específica o la frase que voleu traduir. Podeu escriure només una part de la paraula.

en: Filter the search
ca: Filtra la cerca

en: Apply your search criteria
ca: Apliqueu el vostre criteri de cerca

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
ca: Per aplicar el criteri de cerca, feu clic al botó <em>Filtra</em>.

en: Validate the translation
ca: Valida la traducció

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Manage view settings
ca: Gestiona els paràmetres de la vista

en: View or edit the configuration.
ca: Visualitzeu o editeu la configuració.

en: Displays in this view
ca: Presentacions en aquesta vista

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ca: Una presentació és la forma de mostrar els resultats, per exemple, com una pàgina o un bloc. Una vista pot contenir múltiples presentacions que es mostren aquí.  La presentació activa es mostra destacada.

en: View administration
ca: Administració de la vista

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ca: Si aquesta vista usa camps, es llisten aquí. Podeu fer clic en un camp per a configurar-lo.

en: Filter your view
ca: Filtra la teva vista

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ca: Afegiu filtres per a limitar els resultats en la sortida. Per exemple, per a mostrar només contingut que estigui <em>publicat</em>, heu d'afegir un filtre per <em>Publicat</em> i seleccionar <em>Sí</em>.

en: Filter actions
ca: Filtra les accions

en: Add, rearrange or remove filters.
ca: Afegeix, reordena o elimina filtres.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ca: Controleu l'ordre en què es mostren els resultats. Feu clic a una regla d'ordenació activa per a configurar-la.

en: Sort actions
ca: Ordena les accions

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ca: Afegeix, ordena o elimina regles d'ordenació.

en: Show a preview of the view output.
ca: Mostra una previsualització del resultat de la vista.

en: Delete media
ca: Suprimeix mèdia

en: Media name
ca: Nom del mèdia

en: Save media
ca: Desa mèdia

en: Publish media
ca: Publica mèdia

en: Unpublish media
ca: Retira mèdia

en: Combine multiple fields together and search by them.
ca: Combina diversos camps junts i cerca amb ells.

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
ca: <p>Ara que teniu un resum de la funcionalitat d'"Afegir llengües", podeu continuar per:<ul><li>Afegir una llengua</li><li>Afegir una llengua personalitzada</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Veure les llengües configurades</a></li></ul></p>

en: The user ID of the author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor.

en: The thumbnail of the media item.
ca: La miniatura de l'element mèdia.

en: The time the media item was created.
ca: L'hora en què es va crear l'element mèdia.

en: The time the media item was last edited.
ca: L'hora en què es va editar per darrer cop l'element mèdia.

en: There are no custom blocks available.
ca: No hi ha cap bloc personalitzat disponible.

en: Find and moderate content.
ca: Cerca i modera contingut.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
ca: No hi ha disponible contingut moderat. Només es llisten aquí les versions pendents de continguts, com poden ser els esborranys.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ca: No s'ha creat encara cap contingut per a la portada.<br />Seguiu la <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/ca/docs/user_guide/ca/index.html">Guia d'Usuari</a> per a començar a construir el vostre lloc.

en: Name (A-Z)
ca: Nom (A-Z)

en: Name (Z-A)
ca: Nom (Z-A)

en: Remote video
ca: Vídeo remot

en: Edit {{ name }}
ca: Edita {{ name }}

en: Widget (table)
ca: Giny (taula)

en: Delete {{ name }}
ca: Suprimeix {{ name }}
