OpenCulturas (all releases) - en to ps translation catalogue (93 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Pages
ps: پاڼې

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Content
ps: منځپانګه

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Article
ps: مقاله

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: More
ps: نور

en: Action
ps: چار

en: Tags
ps: بچوي

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Download
ps: ښکته کړئ

en: Advanced options
ps: پرمختللي غوراوي

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Use count
ps: شمیر وکاروه

en: default
ps: تلواله

en: Image
ps: انځور

en: Category
ps: ټولی

en: Name
ps: نوم

en: Export
ps: بهرول

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: View
ps: ليد

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: Attachment
ps: نښل

en: Upload
ps: پورته کول

en: User
ps: غړی

en: Email
ps: بریښنالیک

en: All
ps: ټول

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: Comment
ps: تبصره

en: Hostname
ps: کوربه نوم

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Media
ps: رسنۍ

en: Details
ps: سپړنې

en: Widget
ps: کاروونی

en: Table
ps: لښتيال

en: Navigation
ps: چليدنه

en: Role
ps: ونډه

en: Select all
ps: ټول ټاكل

en: User login
ps: غړي کارن نوم

en: Users
ps: غړي

en: Save changes
ps: بدلونونه خوندي کول

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Tools
ps: توكي

en: Close
ps: تړل

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Show
ps: ښوول

en: English
ps: انګرېزي

en: Front page
ps: مخ پاڼه

en: Map
ps: نقشه

en: author
ps: ليكوال

en: Caption
ps: نوم

en: Style
ps: ډول

en: Revision
ps: بياكتون

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Block description
ps: غونډ سپړاوى

en: Translation
ps: ژباړه

en: Blocks
ps: غونډونه

en: Grid
ps: ځاليز

en: Columns
ps: ستنې

en: Any
ps: هر

en: Skip to main content
ps: اصلي منځپانګه دانګل

en: Column
ps: ستن

en: Block type
ps: غونډ بڼه

en: Permanent
ps: دايمي

en: Temporary
ps: لنډمهاله

en: - All -
ps: - ټول -

en: Save content
ps: منځپانګه خوندي کول

en: Adding languages
ps: ژبه زیاتوي
