OpenCulturas (2.4.3) - en to gl translation catalogue (321 entries)

en: Focus
gl: Foco

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: edit user
gl: editar usuario/a

en: Pages
gl: Páxinas

en: Status
gl: Estado

en: Register
gl: Rexistrar

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Moderated content
gl: Contido moderado

en: Value
gl: Valor

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Closed
gl: Pechada

en: yes
gl: si

en: List
gl: Lista

en: Actions
gl: Accións

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: more
gl: máis

en: Article
gl: Artigo

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Articles
gl: Artigos

en: Administration
gl: Administración

en: Comments
gl: Comentarios

en: More
gl: Máis

en: Action
gl: Acción

en: On
gl: Activo

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Download
gl: Descargar

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: Use count
gl: Conta de usos

en: default
gl: predeterminado

en: Message
gl: Mensaxe

en: No log messages available.
gl: Non hai mensaxes de rexistro dispoñibles.

en: Image
gl: Imaxe

en: Category
gl: Categoría

en: Feed
gl: Orixe

en: Name
gl: Nome

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: Label
gl: Etiqueta

en: Changes
gl: Cambios

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Help
gl: Axuda

en: True
gl: Verdadeiro

en: Default
gl: Predeterminado

en: Archive
gl: Arquivo

en: Icon
gl: Icona

en: View
gl: Ver

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Section
gl: Sección

en: Menu
gl: Menú

en: Teaser
gl: Resumo

en: Event
gl: Evento

en: Updated
gl: Actualizado

en: Text
gl: Texto

en: User Name
gl: Nome de usuario

en: Components
gl: Compoñentes

en: Attachment
gl: Anexo

en: Upload
gl: Subir

en: Back to top
gl: Voltar arriba

en: User
gl: Usuario/a

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Files
gl: Ficheiros

en: Contact
gl: Contacto

en: no
gl: non

en: Add page
gl: Engadir páxina

en: Question
gl: Pregunta

en: All
gl: Todo

en: Active
gl: Activo

en: Area
gl: Área

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Page
gl: Páxina

en: Logo
gl: Logotipo

en: Off
gl: Desactivado

en: Header
gl: Encabezado

en: Footer
gl: Pé de páxina

en: Menu link
gl: Ligazón de menú

en: Custom
gl: Personalizado

en: Comment
gl: Comentario

en: Hostname
gl: Nome do equipo anfitrión

en: Published
gl: Publicado

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Sticky at top of lists
gl: Pegañoso no comezo das listas

en: URL alias
gl: Alias de URL

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Term
gl: Termo

en: Last access
gl: Último acceso

en: Severity
gl: Gravidade

en: Fields
gl: Campos

en: Gallery
gl: Galería

en: Watchdog
gl: Vixiante

en: Last update
gl: Última actualización

en: Authored by
gl: Creado por

en: Thumbnail
gl: Miniatura

en: Media
gl: Medios

en: Plain text
gl: Texto sen formato

en: Details
gl: Detalles

en: Widget
gl: Control

en: Phone
gl: Teléfono

en: Address
gl: Enderezo

en: State
gl: Estado

en: Members
gl: Membros

en: Table
gl: Táboa

en: Events
gl: Eventos

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: Navigation
gl: Navegación

en: Role
gl: Rol

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: User login
gl: Iniciar sesión

en: Users
gl: Usuarios

en: Online
gl: Conectado

en: Save changes
gl: Gardar cambios

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Wildcard
gl: Comodín

en: Sort Criteria
gl: Criterio de Ordenación

en: Profile
gl: Perfil

en: Close
gl: Pechar

en: Operation
gl: Operación

en: Duration
gl: Duración

en: Function
gl: Función

en: Tracker
gl: Seguimento

en: Longitude
gl: Lonxitude

en: Germany
gl: Alemaña

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Full
gl: Completo

en: Switzerland
gl: Suíza

en: Authored on
gl: Creado en

en: Show
gl: Amosar

en: English
gl: Inglés

en: Token
gl: Símbolos

en: Add to calendar
gl: Engadir ao calendario

en: Member for
gl: Membro durante

en: Front page
gl: Páxina de inicio

en: Display name
gl: Nome a amosar

en: Languages
gl: Idiomas

en: First
gl: Primeiro

en: Map
gl: Mapa

en: author
gl: autor

en: Entity
gl: Entidade

en: Caption
gl: Lenda

en: Your message has been sent.
gl: A súa mensaxe foi enviada.

en: People
gl: Persoas

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Style
gl: Estilo

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: Slider
gl: Deslizador

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: comment
gl: comentario

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: by
gl: por

en: Sticky
gl: Pegañoso

en: Review
gl: Revisión

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Anonymous user
gl: Usuario anónimo

en: Apply
gl: Aplicar

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Go to page @number
gl: Ir á páxina @number

en: Information
gl: Información

en: Language switcher
gl: Selector de idioma

en: Block description
gl: Descrición do bloque

en: Translation
gl: Traducción

en: Blocks
gl: Bloques

en: Remove field
gl: Eliminar campo

en: Used in
gl: Usado en

en: Exceptions
gl: Excepcións

en: Permission
gl: Permiso

en: Grid
gl: Grella

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Audio file
gl: Arquivo de audio

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Authenticated user
gl: Usuario autenticado

en: Profiles
gl: Perfiles

en: Server
gl: Servidor

en: Administrator
gl: Administrador

en: Edit content
gl: Editar contido

en: Account settings
gl: Configuración de conta

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
gl: Un usuario considérase conectado (online) durante este tempo dende que viron unha páxina do sitio por última vez.

en: Keyword
gl: Chave

en: Offset
gl: Desprazamento

en: German
gl: Alemán

en: Edit comment
gl: Editar comentario

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Any
gl: Calquera

en: Skip to main content
gl: Ir o contido principal

en: Column
gl: Columna

en: Publish content
gl: Publicar contido

en: Additional information
gl: Información adicional

en: Newest first
gl: O máis recente primeiro

en: Translate
gl: Traducir

en: Not enabled
gl: Desactivado

en: Error message
gl: Mensaxe de erro

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: User account
gl: Conta de usuario

en: Main navigation
gl: Navegación principal

en: Dates
gl: Datas

en: Display type
gl: Tipo de vista

en: Not applicable
gl: Non aplicable

en: No content available.
gl: Contido non dispoñible

en: Warning message
gl: Mensaxe de aviso

en: Primary tabs
gl: Lapelas principais

en: Secondary tabs
gl: Lapelas secundarias

en: Permanent
gl: Permanente

en: Temporary
gl: Temporal

en: Locations
gl: Ubicacións

en: Frontpage
gl: Páxina principal

en: MIME type
gl: Tipo MIME

en: Upload date
gl: Data de subida

en: Search index
gl: Índice de busca

en: Draft
gl: Borrador

en: Cancel changes
gl: Cancelar os cambios

en: All terms
gl: Todos os termos

en: Provide custom text or link.
gl: Provee un texto personalizado ou unha ligazón.

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: Title: @title
gl: Título: @title

en: - All -
gl: - Todo -

en: Compact
gl: Compacto

en: Who's new
gl: Novos usuarios

en: Language name
gl: Nome do idioma

en: Pagination
gl: Paxinación

en: Select language
gl: Selección de idioma

en: Personal contact form
gl: Formulario de contacto persoal

en: Edit field
gl: Editar o campo

en: Who's online
gl: Usuarios conectados

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Breadcrumbs
gl: Migas de pan

en: Status messages
gl: Mensaxes de estado

en: Delete content
gl: Eliminar contido

en: Published status
gl: Estado de publicación

en: Main page content
gl: Contido da páxina principal

en: Status message
gl: Mensaxe de estado

en: Revision log message
gl: Mensaxe do historial de revisións

en: Full content
gl: Contido completo

en: Recent content
gl: Contido recente

en: Unpublish content
gl: Despublicar contido

en: Make content sticky
gl: Facer que o contido quede fixo na cabeza das listas

en: Make content unsticky
gl: Facer que o contido non quede fixo na cabeza das listas

en: Promote content to front page
gl: Levar contido a páxina principal

en: Remove content from front page
gl: Quitar contido da páxina principal

en: Save content
gl: Gardar contido

en: Find and manage content.
gl: Encontrar e xestionar contido.

en: The name of the shortcut.
gl: O nome do atallo

en: Taxonomy term page
gl: Páxina de térmos de taxonomía

en: No people available.
gl: Non hai persoas dispoñibles.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
gl: Un administrador creou para vostede unha conta en [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
gl: Localizar e xestionar qué persoas interactúan co seu sitio web.

en: Basic page
gl: Páxina básica

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
gl: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semellantes en categorías.

en: Update URL alias
gl: Actualizar alias da URL

en: Bulk update
gl: Actualización masiva

en: Recent log messages
gl: Mensaxes recentes do rexistro

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
gl: Xestionar contas de usuarios, roles e permisos.

en: Not specified
gl: Non especificado

en: Rewrite results
gl: Reescribir resultados

en: Get the actual content from a content revision.
gl: Obter o contido real dunha revisión de contido.

en: @name field is required.
gl: O campo @name é requirido.

en: Full HTML
gl: HTML completo

en: Default translation
gl: Tradución por defecto

en: Welcome!
gl: Benvido!

en: Fallback date format
gl: Formato de data de respaldo

en: Site branding
gl: Marca do sitio

en: The time that the user was last edited.
gl: O momento no que se editou o usuario por última vez.

en: Search result highlighting input
gl: Resaltando o resultado da procura

en: The username of the content author.
gl: O nome de usuario do autor do contido.

en: Submitted by @author_name on @date
gl: Enviado por @author_name o @date

en: Primary admin actions
gl: Accións primarias de administración

en: Large (480×480)
gl: Grande (480x480)

en: Medium (220×220)
gl: Medio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
gl: Miniatura (100x100)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
gl: D, d/m/Y - H:i

en: HTML Date
gl: Data HTML

en: HTML Datetime
gl: Data e hora HTML

en: HTML Month
gl: Mes HTML

en: HTML Time
gl: Hora HTML

en: HTML Week
gl: Semana HTML

en: HTML Year
gl: Ano HTML

en: HTML Yearless date
gl: Data anual HTML

en: Default long date
gl: Data longa predeterminada

en: Default medium date
gl: Data mediana predeterminada

en: Default short date
gl: Data curta predeterminada

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
gl: d/m/Y - H:i

en: Basic HTML
gl: HTML básico

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
gl: Solicitude de cancelación de conta para [user:display-name] en [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
gl: Substitución de información de inicio de sesión para [user:display-name] en [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name] (pendente de aprobación polo administrador)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name] (aprobada)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
gl: Detalles de conta de [user:display-name] en [site:name] (bloqueada)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
gl: Detalles de conta para [user:display-name] en [site:name] (cancelada)

en: Name or email contains
gl: Nome ou correo electrónico contén

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
gl: Aínda non se creou ningún contido de páxina de inicio. <br>Siga a <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/es/docs/user_guide/es/index.html">Guía do usuario</a> para comezar a construír o seu sitio.

en: The meta tags for the entity.
gl: As meta tags para a entidade.

[ctx: Smart date format]
en: All day
gl: Todo o día

en: Metatags (Hidden field for JSON support)
gl: Metatags (Campo oculto para o soporte JSON)
