OpenCulturas (2.5.0-rc1) - en to hy translation catalogue (173 entries)

en: Focus
hy: ֆոկուս

en: Home
hy: Սկիզբ

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Body
hy: Բովանդակություն

en: edit user
hy: խմբագրել օգտագործողին

en: Pages
hy: Էջեր

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Register
hy: Գրանցվել

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Submit
hy: Կիրառել

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Content
hy: Պարունակություն

en: Moderated content
hy: Մոդերացված բովանդակություն

en: Value
hy: Արժեք

en: Email address
hy: էլ. փոստ հասցե

en: Type
hy: Տեսակ

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Closed
hy: Փակված

en: yes
hy: այո

en: List
hy: Ցանկ

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Remove
hy: Հեռացնել

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Language
hy: Լեզու

en: more
hy: ավելի

en: Article
hy: Հոդված

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Articles
hy: Հոդվածներ

en: Administration
hy: Ադմինիստրացիա

en: Comments
hy: Մեկնաբանություններ

en: More
hy: Ավելին

en: Action
hy: Գործողություն

en: Tags
hy: Թեգեր

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Download
hy: Բեռնել

en: Version
hy: Տաբերակ

en: Advanced options
hy: Մանրամասն ընտրանք

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Size
hy: Չափ

en: Search
hy: Որոնել

en: Reset
hy: Վերականգնել

en: None
hy: Ոչ մի

en: Message
hy: Հաղորդագրություն

en: No log messages available.
hy: Որևէ լոգ հաղորդագրություն հասանելի չէ

en: Image
hy: Նկար

en: Category
hy: Կատեգորիա

en: Name
hy: Անուն

en: Export
hy: Արտահանել

en: Taxonomy term
hy: Տաքսոնոմիա տերմին

en: category
hy: կատեգորիա

en: Label
hy: Պիտակ

en: Preview
hy: Նախադիտում

en: Save
hy: Պահպանել

en: Help
hy: Օգնություն

en: True
hy: Ճիշտ

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Update
hy: Թարմացնել

en: Archive
hy: Արխիվացնել

en: View
hy: Դիտել

en: Filename
hy: ֆայլի անունը

en: Menu
hy: Ընտրացանկ

en: Updated
hy: Թարմացվել է

en: Text
hy: Տեքստ

en: Attachment
hy: Կցորդ

en: Upload
hy: Ներբեռնել

en: User
hy: Օգտագործող

en: Content type
hy: Բովանդակության տեսակ

en: Email
hy: Էլ. փոստ

en: Files
hy: Ֆայլեր

en: no
hy: ոչ

en: Question
hy: Հարց

en: Active
hy: Ակտիվ

en: Area
hy: Տարածք

en: Page title
hy: Էջի վերնագիր

en: Block
hy: Բլոկ

en: Page
hy: Էջ

en: Logo
hy: Լոգո

en: Footer
hy: Էջի ներքևի հատված

en: Menu link
hy: Մենյուի հղում

en: Roles
hy: Դերեր

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Hostname
hy: Հոստի անուն

en: Published
hy: Հրապարակված

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Location
hy: գտնվելու վայրը

en: Vocabulary
hy: Բառարան

en: Last access
hy: Վերջին մուտքը

en: Severity
hy: Կարևորություն

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: Last update
hy: Վերջին թարմացումը

en: Authored by
hy: Հեղինակ

en: Media
hy: Մեդիա

en: Plain text
hy: Պարզ տեքստ

en: Details
hy: Մանրամասներ

en: Table
hy: Աղյուսակ

en: Start date
hy: Մեկնարկի ամսաթիվ

en: End date
hy: Ավարտի ամսաթիվը

en: Role
hy: Դեր

en: User login
hy: Օգտագործողի մուտք

en: Anonymous
hy: Անանուն

en: Tools
hy: Գործիքներ

en: Germany
hy: Գերմանիա

en: Sort by
hy: Դասակարգել ըստ

en: Austria
hy: Ավստրիա

en: Switzerland
hy: Շվեյցարիա

en: Authored on
hy: Ստեղծվել է

en: Show
hy: Ցուցադրել

en: English
hy: Անգլերեն

en: Front page
hy: Առջևի էջ

en: Languages
hy: Լեզուներ

en: Map
hy: Քարտեզ

en: author
hy: հեղինակ

en: People
hy: Մարդիկ

en: Blocked
hy: Արգելափակված

en: Color scheme
hy: Գույնի սխեմա

en: Anonymous user
hy: Անանուն օգտատեր

en: Block description
hy: Բլոկի նկարագրություն

en: Translation
hy: Թարգմանություն

en: Blocks
hy: Բլոկներ

en: Used in
hy: Օգտագործվել է

en: Language code
hy: Լեզվի կոդը

en: Administrator
hy: Ադմինիստրատոր

en: Account settings
hy: Հաշվի կարգավորումները

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
hy: Օգտագործողը համարվում է առցանց այնքան ժամանակ, սկսած էջ մուտք գործելու վերջին պահից:

en: German
hy: Գերմաներեն

en: Edit comment
hy: Խմբագրել մեկնաբանություն

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում

en: Publish content
hy: Հրապարակել բովանդակությունը

en: Translate
hy: Թարգմանել

en: Not enabled
hy: Ակտիվ չի

en: Error message
hy: Սխալի հաղորդագրություն

en: Entity type
hy: Կազմակերպության տեսակը

en: User account
hy: Պրոֆիլ

en: Warning message
hy: Զգուշացման հաղորդագրություն

en: MIME type
hy: MIME տեսակը

en: Draft
hy: Սևագիր

en: @interval ago
hy: @interval առաջ

en: Who's new
hy: Նորեկներ

en: Language name
hy: Լեզվի անվանումը

en: Select language
hy: Ընտրեք լեզուն

en: Edit field
hy: Խմբագրել դաշտը

en: Who's online
hy: Ով է կայքում

en: Status messages
hy: Ստատուս հաղորդագրություններ

en: Delete content
hy: Ջնջել բովանդակությունը

en: Status message
hy: Կարգավիճակի հաղորդագրություն

en: Revision log message
hy: Էջի փոփոխումների տեղեկամատյանի հաղորդագրությունը:

en: No people available.
hy: Ոչ մի մարդ հասանելի չի

en: Basic page
hy: Տարրական էջ

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hy: Օգտագործեք թեգեր խմբավորելու համար հոդվածները նմանատիպ թեմաները բաժիններում:

en: Recent log messages
hy: Գրանցամատյանների վերջին հաղորդագրությունները

en: Submitted by @author_name on @date
hy: Թողարկվել է @author_nameի կողմից @date-ին

en: Block the selected user(s)
hy: Արգելափակել նշված օգտատերերին

en: Unblock the selected user(s)
hy: Վերականգնել նշված օգտատերերին

en: Basic block
hy: Հիմնական բլոկ

en: A basic block contains a title and a body.
hy: Հիմնական բլոկը պարունակում է վերնագիր և բովանդակություն

en: Website feedback
hy: Կայքի հետադարձ կապ

en: Editing languages
hy: Լեզուների խմբագրում

en: Who's online block
hy: "Ով է կայքում" բլոկ

en: Reordering languages
hy: Լեզուների վերադասավորում

en: Set a language as default
hy: Սահմանել լեզուն որպես կանխադրված

en: Name or email contains
hy: Անունը կամ էլ-հասցեն պարունակում են

en: A list of new users
hy: Նորեկ օգտատերերի ցուցակ

en: There are currently @total users online.
hy: @total օգտատեր այժմ օնլայն է:

en: There are currently 0 users online.
hy: Ոչ մի օգտատեր այժմ օնլայն չէ:

en: A list of users that are currently logged in.
hy: Օգտատերերի ցուցակը, որոնք այս պահին մուտք են գործել համակարգ

en: Add, rearrange or remove filters.
hy: Ավելացնել, տեղափոխել կամ հեռացնել ֆիլտրները

en: Sort actions
hy: Դասակարգման գործողություններ

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
hy: Ավելացնել, տեղափոխել կամ հեռացնել դասակարգման օրինափությունները

en: Delete media
hy: Ջնջել մեդիա

en: @interval hence
hy: @interval անց
