OpenCulturas (2.5.0) - en to sq translation catalogue (89 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: Status
sq: Gjendja

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Closed
sq: I mbyllur

en: yes
sq: po

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: Comments
sq: Komente

en: More
sq: Akoma

en: Tags
sq: Etiketat

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: Advanced options
sq: Opsionet e detajuara

en: Date
sq: Data

en: Search
sq: Kërko

en: default
sq: e prezgjedhur

en: Category
sq: Kategoria

en: Name
sq: Emri

en: Taxonomy term
sq: Term i taxonomy

en: category
sq: kategoria

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: View
sq: Shfaq

en: Menu
sq: Menuja

en: Upload
sq: Ngarkimi

en: User
sq: Përdoruesi

en: Contact
sq: Kontakti

en: no
sq: jo

en: Question
sq: Pyetja

en: Page title
sq: Titulli i faqes

en: Block
sq: Bllokuar

en: Logo
sq: Stema

en: Url
sq: Adresa Url

en: Header
sq: Titulli

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Comment
sq: Komenti

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Published
sq: Publikuar

en: Filter
sq: Filtri

en: Location
sq: Vendodhja

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Sticky at top of lists
sq: Ngjite në krye të listës

en: Authored by
sq: Krijuar nga

en: Details
sq: Hollësi

en: Navigation
sq: Lundrimi

en: User login
sq: Identifikimi i përdoruesit

en: Users
sq: Përdorues

en: Online
sq: Në-linjë

en: Profile
sq: Profili

en: Operation
sq: Veprimi

en: Tracker
sq: Gjurmues

en: Authored on
sq: Krijuar më

en: Languages
sq: Gjuhët

en: Your message has been sent.
sq: Mesazhi juaj u dërgua.

en: Color scheme
sq: Skema e ngjyrave

en: Go to page @number
sq: Shko tek faqja @number

en: Language switcher
sq: Zgjedhësi i gjuhës

en: Block description
sq: Përshkrimi i bllokut

en: Subtitle
sq: Nëntitulli

en: Language code
sq: Kodi i gjuhës

en: Account settings
sq: Rregullimet e profilit

en: Account
sq: Profili

en: Additional information
sq: Informacione shtesë

en: Translate
sq: Përkthe

en: Not enabled
sq: Çaktivizuar

en: User account
sq: Profili i përdoruesit

en: Warning message
sq: Mesazh paralajmërues

en: Language name
sq: Emri i gjuhës

en: Select language
sq: Zgjidh gjuhën

en: Personal contact form
sq: Formular kontakti personal

en: Edit field
sq: Ndrysho fushën

en: Taxonomy term page
sq: Faqja e termit Taksonomi
