OpenCulturas (2.5.3) - en to az translation catalogue (419 entries)

en: Home
az: Baş səhifə

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Pages
az: Səhifələr

en: Status
az: Vəziyyət

en: Register
az: Qeydiyyatdan keçin

en: Delete
az: Sil

en: Submit
az: Təqdim

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Moderated content
az: Moderasiya edilmiş məzmun

en: Value
az: Qiymət

en: Email address
az: Epoçt ünvanı

en: Type
az: Növ

en: Author
az: Müəllif

en: Closed
az: Bağlıdır

en: yes
az: bəli

en: List
az: Siyahı

en: Send email
az: Email göndər

en: Actions
az: Tədbirlər

en: Remove
az: Çıxart

en: Description
az: İzahat

en: Language
az: Dil

en: more
az: daha çox

en: Article
az: Məqalə

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: Articles
az: Artikllər

en: Administration
az: İdarəetmə

en: Comments
az: Şərhlər

en: More
az: Daha çox

en: Action
az: Fəaliyyət

en: On
az: Aktiv

en: Tags
az: Teqlər

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: Download
az: Yüklə

en: Version
az: Versiya

en: view
az: görünüş

en: Advanced options
az: Əlavə quraşdırmalar

en: Edit
az: Dəyiş

en: Date
az: Tarix

en: Size
az: Ölçü

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: None
az: Yoxdur

en: Use count
az: Hesabdan istifadə edin

en: Message
az: Mesaj

en: No log messages available.
az: Heç bir jurnal mesajı əlçatan deyil.

en: Image
az: Şəkil

en: Category
az: Kateqoriya

en: Feed
az: Nəticə

en: Name
az: Ad

en: Export
az: Eksport

en: Taxonomy term
az: Taksanomiya termini

en: Preview
az: Önizləmə

en: Save
az: Saxla

en: Help
az: Dəstək

en: True
az: Həqiqət

en: Default
az: Susmaya görə

en: Update
az: Yeniləmə

en: Archive
az: Arxiv

en: Icon
az: İconka

en: View
az: Görünüş

en: Filename
az: Fayl adı

en: Menu
az: Menyu

en: Teaser
az: Tizer

en: Updated
az: Yeniləndi

en: Text
az: Mətn

en: Components
az: Komponentlər

en: ID
az: İD

en: Attachment
az: Qoşma

en: Upload
az: Yükləmə

en: User
az: İstifadəçi

en: Content type
az: Kontent tipi

en: Files
az: Fayllar

en: Contact
az: Kontakt

en: no
az: yox

en: All
az: Hammısı

en: Active
az: Aktiv

en: Area
az: Sahə

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Block
az: Blok

en: Page
az: Səhifə

en: Logo
az: loqo

en: Off
az: Söndürülüb

en: Header
az: Başlıq

en: Footer
az: Aşağı hissə

en: Menu link
az: Menyu linki

en: Custom
az: Seçilmiş

en: Roles
az: Rollar

en: Comment
az: Şərh

en: Hostname
az: Host adı

en: Published
az: Nəşr edilmişdir

en: Location
az: Məkan

en: Promoted to front page
az: Əsas səhifəyə yüksəldi

en: Sticky at top of lists
az: Siyahıların başına yapışdır

en: URL alias
az: URL ləqəbi

en: Vocabulary
az: Lüğət

en: Term
az: Termin

en: Last access
az: Son icazə

en: Severity
az: Ciddilik

en: Fields
az: Sahələr

en: Watchdog
az: Gözətçi

en: Last update
az: Son yeniləmə

en: Authored by
az: Müəllifi

en: Thumbnail
az: Miniatür

en: Plain text
az: Adi mətn

en: Details
az: Detallar

en: Widget
az: Vidcet

en: State
az: Dövlət

en: Desc
az: azaldın

en: Table
az: Cədvəl

en: Start date
az: Başlanğıc tarixi

en: End date
az: Son tarix

en: Navigation
az: Naviqasiya

en: Role
az: Rollar

en: Select all
az: Hamısını seç

en: User login
az: Loqin

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Last
az: Son

en: Anonymous
az: Anonim

en: Tools
az: Alətlər

en: Sort Criteria
az: Çeşidləmə meyarları

en: Close
az: Bağlı

en: Duration
az: Müddət

en: Tracker
az: İzləyici

en: Germany
az: Almaniya

en: Sort by
az: Sırala

en: Full
az: Tam

en: Austria
az: Avstriya

en: Switzerland
az: İsveçrə

en: Authored on
az: Müəllifi

en: Show
az: Göstər

en: English
az: İngilis

en: Member for
az: üçün üzv

en: Front page
az: Ana səhifə

en: Display name
az: Göstərilən ad

en: Languages
az: Dillər

en: Map
az: Xəritə

en: author
az: müəllif

en: Entity
az: Entiti

en: Caption
az: Başlıq

en: Your message has been sent.
az: Mesajınız göndərildi.

en: People
az: İnsan

en: Blocked
az: Blok edilib

en: Style
az: Stil

en: Glossary
az: Lüğət

en: Revision
az: Reviziya

en: Changed
az: Dəyişdi

en: Document
az: Sənəd

en: ‹ Previous
az: ‹ Əvvəlki

en: Next ›
az: Sonrakı ›

en: comment
az: şərh

en: Unpublished
az: Dərc olunmayıb

en: Sticky
az: Yapışqan

en: Tabs
az: Tablar

en: Output format
az: Çıxış formatı

en: Anonymous user
az: Anonim istifadəçi

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Translation language
az: Tərcümə dili

en: Select
az: Seçin

en: Language switcher
az: Dil dəyişdiricisi

en: Block description
az: Blok təsviri

en: Translation
az: Tərcümə

en: Blocks
az: Bloklar

en: Used in
az: -də istifadə olunub

en: Exceptions
az: Əlavələr

en: Permission
az: İcazə

en: Grid
az: Cədvəl

en: Global
az: Qlobal

en: Subtitle
az: Altyazı

en: Language code
az: Dil kodu

en: Authenticated user
az: Qeydiyyatdan keçmiş istifadəçi

en: Account settings
az: Hesab tənzimləmələri

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
az: İstifadəçi səhifəyə sonuncu dəfə baxdıqdan sonra bu müddət ərzində onlayn sayılır.

en: Keyword
az: Açar söz

en: Columns
az: Sütunlar

en: Offset
az: Ofset

en: German
az: Alman

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Skip to main content
az: Əsas kontentə keçin

en: Configure Block
az: Bloku konfiqurasiya edin

en: Column
az: Sütun

en: Publish content
az: Məzmunu dərc edin

en: Newest first
az: Ən yeni əvvəldə

en: Accessibility features
az: Əlçatanlıq xüsusiyyətləri

en: Translate
az: Tərcümə etmək

en: Not enabled
az: Aktiv deyil

en: Block type
az: Blok növü

en: Error message
az: Xəta mesajı

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: User account
az: İstifadəçi hesabı

en: Main navigation
az: Əsas naviqasiya

en: Dates
az: Tarixlər

en: Display type
az: Ekran növü

en: Not applicable
az: Tətbiq edilmir

en: No content available.
az: Əlçatan məzmun yoxdur.

en: Warning message
az: Xəbərdarlıq mesajı

en: Primary tabs
az: Əsas tablar

en: Secondary tabs
az: İkinci dərəcəli nişanlar

en: Permanent
az: Daimi

en: Temporary
az: Müvəqqəti

en: No files available.
az: Əlçatan fayl yoxdur.

en: Frontpage
az: Ön səhifə

en: MIME type
az: MIME növü

en: Upload date
az: Yükləmə tarixi

en: Search index
az: Axtarış indeksi

en: @interval ago
az: @interval əvvəl

en: Provide custom text or link.
az: Fərdi mətn və ya keçid təmin edin.

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: - All -
az: - Hamısı -

en: Compact
az: Kompakt

en: Publishing status
az: Nəşr statusu

en: Who's new
az: Kim yenidir

en: Language name
az: Dil adı

en: Pagination
az: Səhifələmə

en: Select language
az: Dil seçin

en: Personal contact form
az: Şəxsi əlaqə forması

en: Who's online
az: Kim onlayndır

en: Apply filters
az: Filtrləri tətbiq edin

en: « First
az: « Birinci

en: Last »
az: Son »

en: Breadcrumbs
az: Çörək qırıntıları

en: Status messages
az: Vəziyyət mesajları

en: Block Region
az: Blok Bölgəsi

en: Delete content
az: Məzmunu silin

en: Moderation state
az: Moderasiya vəziyyəti

en: Published status
az: Dərc statusu

en: Monthly archive
az: Aylıq arxiv

en: Main page content
az: Əsas səhifə məzmunu

en: Status message
az: Status mesajı

en: Revision log message
az: Revizyon jurnalı mesajı

en: Full content
az: Tam məzmun

en: Recent content
az: Son məzmun

en: Unpublish content
az: Məzmunu dərcdən çıxarın

en: Make content sticky
az: Məzmunu yapışqan edin

en: Make content unsticky
az: Məzmunu yapışqansız edin

en: Promote content to front page
az: Məzmunu ön səhifəyə təşviq edin

en: Remove content from front page
az: Məzmunu ön səhifədən silin

en: Save content
az: Məzmunu yadda saxlayın

en: Find and manage content.
az: Məzmunu tapın və idarə edin.

en: The name of the shortcut.
az: Qısayolun adı.

en: Taxonomy term page
az: Taksonomiya termini səhifəsi

en: No people available.
az: Əlçatan adam yoxdur.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
az: Administrator sizin üçün [site:name] ünvanında hesab yaratdı

en: Find and manage people interacting with your site.
az: Saytınızla əlaqə saxlayan insanları tapın və idarə edin.

en: Basic page
az: Əsas səhifə

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
az: Oxşar mövzularda məqalələri kateqoriyalara qruplaşdırmaq üçün etiketlərdən istifadə edin.

en: Select any filter and click on Apply to see results
az: İstənilən filtri seçin və nəticələri görmək üçün Tətbiq et üzərinə klikləyin

en: No media available.
az: Əlçatan media yoxdur.

en: Edit media
az: Medianı redaktə edin

en: visible
az: görünən

en: Bulk update
az: Toplu yeniləmə

en: Recent log messages
az: Son log mesajları

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
az: İstifadəçi hesablarını, rollarını və icazələrini idarə edin.

en: Changed date
az: Tarix dəyişdirildi

en: Not specified
az: Qeyd edilməmişdir

en: Rewrite results
az: Nəticələri yenidən yazın

en: Get the actual content from a content revision.
az: Məzmun təftişindən faktiki məzmunu əldə edin.

en: @name field is required.
az: @name sahəsi tələb olunur.

en: Language direction
az: Dil istiqaməti

en: Media type
az: Media növü

en: Full HTML
az: Tam HTML

en: Select media
az: Media seçin

en: Default translation
az: Defolt tərcümə

en: Powered by
az: Tərəfindən

en: Displaying @start - @end of @total
az: @total -ın @start - @end göstərilir

en: User interface translation
az: İstifadəçi interfeysinin tərcüməsi

en: Publish taxonomy term
az: Taksonomiya terminini dərc edin

en: Unpublish taxonomy term
az: Taksonomiya terminini dərcdən çıxarın

en: You have unsaved changes.
az: Yadda saxlanmamış dəyişiklikləriniz var.

en: Node operations bulk form
az: Nod əməliyyatları toplu forması

en: The time that the node was last edited.
az: Düyünün sonuncu redaktə olunduğu vaxt.

en: Welcome!
az: Xoş gəldiniz!

en: The time that the term was last edited.
az: Termin sonuncu dəfə redaktə olunduğu vaxt.

en: Registering module
az: Qeydiyyat modulu

en: Fallback date format
az: Geriyə tarix formatı

en: File usage
az: Fayl istifadəsi

en: Site branding
az: Saytın markalanması

en: A brief description of your block.
az: Blokunuzun qısa təsviri.

en: Adding languages
az: Dillərin əlavə edilməsi

en: The time that the menu link was last edited.
az: Menyu linkinin sonuncu redaktə olunduğu vaxt.

en: The time that the user was last edited.
az: İstifadəçinin sonuncu dəfə redaktə olunduğu vaxt.

en: Search result highlighting input
az: Axtarış nəticəsini vurğulayan daxiletmə

en: The username of the content author.
az: Məzmun müəllifinin istifadəçi adı.

en: Submitted by @author_name on @date
az: @author_name tərəfindən @date tarixində təqdim edilmişdir

en: Media library
az: Media kitabxanası

en: Primary admin actions
az: Əsas admin hərəkətləri

en: Large (480×480)
az: Böyük (480×480)

en: Medium (220×220)
az: Orta (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
az: Miniatür (100×100)

en: HTML Date
az: HTML Tarixi

en: HTML Datetime
az: HTML Tarix vaxtı

en: HTML Month
az: HTML ayı

en: HTML Time
az: HTML vaxtı

en: HTML Week
az: HTML Həftəsi

en: HTML Year
az: HTML ili

en: HTML Yearless date
az: HTML İlsiz tarix

en: Default long date
az: Defolt uzun tarix

en: Default medium date
az: Defolt orta tarix

en: Default short date
az: Defolt qısa tarix

en: User account menu
az: İstifadəçi hesabı menyusu

en: Block the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)i bloklayın

en: Cancel the selected user account(s)
az: Seçilmiş istifadəçi hesablarını ləğv edin

en: Unblock the selected user(s)
az: Seçilmiş istifadəçi(lər)i blokdan çıxarın

en: Basic block
az: Əsas blok

en: A basic block contains a title and a body.
az: Əsas blokda başlıq və gövdə var.

en: Website feedback
az: Veb sayt rəyi

en: Basic HTML
az: Əsas HTML

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesabın ləğvi sorğusu

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün əvəzedici giriş məlumatı

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (admin təsdiqini gözləyir)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (təsdiq edilmişdir)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
az: [site:name] ünvanında [user:display-name] üçün hesab təfərrüatları (bloklanıb)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
az: [user:display-name] üçün [site:name] ünvanında hesab təfərrüatları (ləğv edilib)

en: Links related to the active user account
az: Aktiv istifadəçi hesabı ilə əlaqəli bağlantılar

en: Administrative task links
az: İnzibati tapşırıq bağlantıları

en: Site information links
az: Sayt məlumat bağlantıları

en: Site section links
az: Sayt bölməsi bağlantıları

en: User tool links, often added by modules
az: Tez-tez modullar tərəfindən əlavə olunan istifadəçi aləti bağlantıları

en: Find and manage files.
az: Faylları tapın və idarə edin.

en: Editing languages
az: Dilləri redaktə etmək

en: All content, by month.
az: Bütün məzmun, aya görə.

en: Recent content.
az: Son məzmun.

en: All content promoted to the front page.
az: Bütün məzmun ön səhifəyə yüksəldi.

en: All content, by letter.
az: Bütün məzmun, məktubla.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
az: Müəyyən bir taksonomiya termininə aid olan məzmun.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
az: Saytda ən yeni istifadəçi hesablarının siyahısını göstərir.

en: Who's online block
az: Kim onlayn blokdur

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
az: Ən son aktiv istifadəçilərin istifadəçi adlarını və aktiv istifadəçilərin ümumi sayını göstərir.

en: View edit page
az: Redaktə səhifəsinə baxın

en: Files overview
az: Fayllara ümumi baxış

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
az: {{ arguments.fid }} üçün fayl istifadəsi məlumatı

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
az: <p>Bu səhifə saytınıza ümumi dillər əlavə etmək imkanı verir.</p><p>İstədiyiniz dil mövcud deyilsə, fərdi dil əlavə edə bilərsiniz.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
az: <p>Siyahıdan dil seçin və ya siyahının sonunda "Xüsusi dil..." seçin.</p><p>Dilinizi seçdikdən sonra "Dil əlavə edin" düyməsini klikləyin. dil.</p><p>Fərdi dil əlavə edərkən, dilin adını, kodunu və istiqamətini təmin edə biləcəyiniz əlavə forma əldə edəcəksiniz.</p>

en: Continuing on
az: Davam edir

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
az: <p>Bu səhifə fərdi dillər də daxil olmaqla, saytınızdakı dilə düzəliş etmək imkanı verir.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
az: <p>Siz saytdakı dilin kodunu dəyişə bilməzsiniz, çünki sistem dili izləmək üçün istifadə edir.</p>

en: <p>The language name is used throughout the site for all users and is written in English. Names of built-in languages can be translated using the Interface Translation module, and names of both built-in and custom languages can be translated using the Configuration Translation module.</p>
az: <p>Dil adı bütün istifadəçilər üçün saytda istifadə olunur və ingilis dilində yazılıb. Daxili dillərin adları İnterfeys Tərcüməsi modulundan istifadə etməklə tərcümə oluna bilər və həm daxili, həm də fərdi dillərin adları Konfiqurasiya Tərcüməsi modulu vasitəsilə tərcümə oluna bilər.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
az: <p>Dilin "Soldan sağa" və ya "Sağdan sola" dili olub-olmadığını seçin.</p><p>Nəzərə alın ki, bütün temalar "Sağdan sola" düzümlərini dəstəkləmir, ona görə də sınaqdan keçirin. "Sağdan sola" istifadə edirsinizsə, mövzunuz.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
az: <p>Saytınıza daha çox dil əlavə etmək üçün "Dil əlavə et" düyməsini klikləyin.</p><p>Əlavə edilmiş dillər dil siyahısında göstəriləcək və sonra redaktə edilə və ya silinə bilər.</p>

en: Reordering languages
az: Dillərin yenidən sıralanması

en: <p>To reorder the languages on your site, use the drag icons next to each language.</p><p>The order shown here is the display order for language lists on the site such as in the language switcher blocks provided by the Interface Translation and Content Translation modules.</p><p>When you are done with reordering the languages, click the "Save configuration" button for the changes to take effect.</p>
az: <p>Saytınızdakı dilləri yenidən sıralamaq üçün hər bir dilin yanındakı sürükləmə ikonalarından istifadə edin.</p><p>Burada göstərilən sıralama dil dəyişdirici bloklar kimi saytda dil siyahılarının göstərilməsi qaydasıdır. İnterfeys Tərcüməsi və Məzmun Tərcüməsi modulları.</p><p>Dilləri yenidən sıralamağı bitirdikdən sonra dəyişikliklərin qüvvəyə minməsi üçün "Konfiqurasiyanı yadda saxla" düyməsini klikləyin.</p>

en: Set a language as default
az: Defolt olaraq dil təyin edin

en: <p>You can change the default language of the site by choosing one of your configured languages as default. The site will use the default language in situations where no choice is made but a language should be set, for example as the language of the displayed interface.</p>
az: <p>Siz konfiqurasiya edilmiş dillərdən birini defolt olaraq seçməklə saytın defolt dilini dəyişə bilərsiniz. Sayt heç bir seçimin edilmədiyi, məsələn, göstərilən interfeysin dili kimi dil təyin edilməli olduğu hallarda defolt dildən istifadə edəcək.</p>

en: Modifying languages
az: Dillərin dəyişdirilməsi

en: <p>Operations are provided for editing and deleting your languages.</p><p>You can edit the name and the direction of the language.</p><p>Deleted languages can be added back at a later time. Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and content in this language will be set to be language neutral. Note that you cannot delete the default language of the site.</p>
az: <p>Dillərinizi redaktə etmək və silmək üçün əməliyyatlar təmin edilir.</p><p>Siz dilin adını və istiqamətini redaktə edə bilərsiniz.</p><p>Silinmiş dillər daha sonra yenidən əlavə edilə bilər. Dilin silinməsi onunla əlaqəli bütün interfeys tərcümələrini siləcək və bu dildəki məzmun dil neytral olacaq. Nəzərə alın ki, siz saytın defolt dilini silə bilməzsiniz.</p>

en: Choose the language you want to translate.
az: Tərcümə etmək istədiyiniz dili seçin.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
az: Tərcümə etmək istədiyiniz xüsusi sözü və ya cümləni daxil edin, siz həmçinin sözün yalnız bir hissəsini yaza bilərsiniz.

en: Filter the search
az: Axtarışı süzün

en: You can search for untranslated strings if you want to translate something that isn't translated yet. If you want to modify an existing translation, you might want to search only for translated strings.
az: Əgər hələ tərcümə olunmamış bir şeyi tərcümə etmək istəyirsinizsə, tərcümə olunmamış sətirləri axtara bilərsiniz. Mövcud tərcüməni dəyişdirmək istəyirsinizsə, yalnız tərcümə edilmiş sətirləri axtarmaq istəyə bilərsiniz.

en: Apply your search criteria
az: Axtarış kriteriyalarınızı tətbiq edin

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
az: Axtarış kriteriyalarınızı tətbiq etmək üçün <em>Filtr</em> düyməsini klikləyin.

en: You can write your own translation in the text fields of the right column. Try to figure out in which context the text will be used in order to translate it in the appropriate way.
az: Sağ sütunun mətn sahələrinə öz tərcümənizi yaza bilərsiniz. Mətni düzgün tərcümə etmək üçün onun hansı kontekstdə istifadə olunacağını anlamağa çalışın.

en: Validate the translation
az: Tərcüməni təsdiq edin

en: When you have finished your translations, click on the <em>Save translations</em> button. You must save your translations, each time before changing the page or making a new search.
az: Tərcümələrinizi bitirdikdən sonra <em>Tərcümələri yadda saxla</em> düyməsini klikləyin. Siz hər dəfə səhifəni dəyişməzdən və ya yeni axtarış etməzdən əvvəl tərcümələrinizi yadda saxlamalısınız.

en: {{ arguments.created_year_month }}
az: {{ arqumentlər.created_year_month }}

en: Find and manage content
az: Məzmunu tapın və idarə edin

en: Name or email contains
az: Ad və ya e-poçt ehtiva edir

en: A list of new users
az: Yeni istifadəçilərin siyahısı

en: There are currently @total users online.
az: Hazırda onlayn olaraq @total istifadəçilər var.

en: There are currently 0 users online.
az: Hazırda 0 istifadəçi onlayndır.

en: A list of users that are currently logged in.
az: Hazırda daxil olan istifadəçilərin siyahısı.

en: Manage view settings
az: Görünüş parametrlərini idarə edin

en: View or edit the configuration.
az: Konfiqurasiyaya baxın və ya redaktə edin.

en: Displays in this view
az: Bu görünüşdə göstərilir

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
az: Ekran, məsələn, səhifə və ya blok kimi nəticələrin çıxarılması üsuludur. Görünüşdə burada sadalanan çoxsaylı displeylər ola bilər. Aktiv displey vurğulanır.

en: View administration
az: İdarəyə baxın

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
az: Təsvir əlavə etmək və klon yaratmaq da daxil olmaqla, inzibati tapşırıqları yerinə yetirin. Mövcud seçimlərə baxmaq üçün açılan düyməni basın.

en: Choose how to output results. E.g., choose <em>Content</em> to output each item completely, using your configured display settings. Or choose <em>Fields</em>, which allows you to output only specific fields for each result. Additional formats can be added by installing modules to <em>extend</em> Drupal's base functionality.
az: Nəticələrin necə çıxarılacağını seçin. Məsələn, konfiqurasiya edilmiş displey parametrlərinizdən istifadə edərək hər bir elementi tam çıxarmaq üçün <em>Məzmun</em> seçin. Və ya hər bir nəticə üçün yalnız xüsusi sahələri çıxarmağa imkan verən <em>Sahələr</em>-i seçin. Drupal-ın əsas funksionallığını <em>uzatmaq</em> üçün modullar quraşdırmaqla əlavə formatlar əlavə etmək olar.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
az: Bu görünüş sahələrdən istifadə edirsə, onlar burada qeyd olunur. Onu konfiqurasiya etmək üçün sahəyə klikləyə bilərsiniz.

en: Filter your view
az: Görünüşünüzü süzün

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
az: Çıxışdakı nəticələri məhdudlaşdırmaq üçün filtrlər əlavə edin. Məsələn, yalnız <em>dərc edilən</em> məzmunu göstərmək üçün siz <em>Dərc edilib</em> üçün filtr əlavə edib <em>Bəli</em> seçimini edərdiniz.

en: Filter actions
az: Filtr hərəkətləri

en: Add, rearrange or remove filters.
az: Filtrləri əlavə edin, yenidən təşkil edin və ya silin.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
az: Nəticələrin çıxarılma ardıcıllığına nəzarət edin. Aktiv çeşidləmə qaydasını konfiqurasiya etmək üçün üzərinə klikləyin.

en: Sort actions
az: Fəaliyyətləri çeşidləyin

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
az: Çeşidləmə qaydalarını əlavə edin, yenidən təşkil edin və ya silin.

en: Show a preview of the view output.
az: Görünüş çıxışının ön görünüşünü göstərin.

en: Delete media
az: Medianı silin

en: Media name
az: Media adı

en: Save media
az: Media saxla

en: Publish media
az: Media nəşr edin

en: Unpublish media
az: Media nəşrini ləğv edin

en: Place Blocks
az: Blokları yerləşdirin

en: Block Layout
az: Blok Maketi

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
az: href="[site:url]admin/config/regional/language">Konfiqurasiya edilmiş dillərə baxılır</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Edit language" feature, you can continue by:<ul><li>Editing a language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
az: <p>İndi "Dili redaktə et" funksiyasına ümumi baxışınız olduğundan, siz davam edə bilərsiniz:<ul><li>Dili redaktə etməklə</li><li><a href="[site:url]admin/ config/regional/language">Konfiqurasiya edilmiş dillərə baxılır</a></li></ul></p>

en: <p>Now that you have an overview of the "Languages" page, you can continue by:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Adding a language</a></li><li>Reordering languages</li><li>Editing a language</li><li>Deleting a language</li></ul></p>
az: <p>İndi "Dillər" səhifəsinə ümumi baxışınız olduğundan, siz davam edə bilərsiniz:<ul><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language/add">Əlavə etməklə dil</a></li><li>Dillərin yenidən sıralanması</li><li>Dili redaktə etmək</li><li>Dili silmək</li></ul></p>

en: This page allows you to translate the user interface or modify existing translations. If you have installed your site initially in English, you must first add another language on the <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Languages page</a>, in order to use this page.
az: Bu səhifə istifadəçi interfeysini tərcümə etməyə və ya mövcud tərcümələri dəyişdirməyə imkan verir. Saytınızı əvvəlcə ingilis dilində quraşdırmısınızsa, istifadə etmək üçün əvvəlcə <a href="[site:url]admin/config/regional/language">Dillər səhifəsində</a> başqa dil əlavə etməlisiniz. bu səhifə.

en: The translations you have made here will be used on your site's user interface. If you want to use them on another site or modify them on an external translation editor, you can <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">export them</a> to a .po file and <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">import them</a> later.
az: Burada etdiyiniz tərcümələr saytınızın istifadəçi interfeysində istifadə olunacaq. Onları başqa saytda istifadə etmək və ya xarici tərcümə redaktorunda dəyişdirmək istəyirsinizsə, <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/export">ixrac</a> edə bilərsiniz. .po faylı və sonra <a href="[site:url]admin/config/regional/translate/import">import edin</a>.

en: Find and manage media.
az: Media tapın və idarə edin.

en: The user ID of the author.
az: Müəllifin istifadəçi identifikatoru.

en: The thumbnail of the media item.
az: Media elementinin miniatürü.

en: The time the media item was created.
az: Media elementinin yaradıldığı vaxt.

en: The time the media item was last edited.
az: Media elementinin sonuncu redaktə olunduğu vaxt.

en: Find and moderate content.
az: Məzmunu tapın və nəzarət edin.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
az: Moderasiya edilmiş məzmun yoxdur. Qaralamalar kimi məzmunun yalnız gözlənilən versiyaları burada verilmişdir.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
az: Hələ heç bir ön səhifə məzmunu yaradılmayıb.

en: Name (A-Z)
az: Ad (A-Z)

en: Name (Z-A)
az: Ad (Z-A)

en: Remote video
az: Uzaqdan video

en: Update widget
az: Vidceti yeniləyin

en: Edit {{ name }}
az: {{ name }} redaktə et

en: Widget (table)
az: Vidcet (cədvəl)

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
az: Qaralama

[ctx: Workflow state label]
en: Published
az: Nəşr edilmişdir

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
az: Yeni Qaralama Yaradın

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
az: Dərc et

en: Media Library thumbnail (220×220)
az: Media Kitabxanasının miniatürü (220×220)

en: Delete {{ name }}
az: {{ name }} silin

en: @interval hence
az: @interval deməli

en: Block Layout Page
az: Blok Layout Səhifəsi

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page that can be displayed in regions (such as footer or sidebar) on your page.
az: Bloklar, səhifənizdə bölgələrdə (məsələn, altbilgi və ya yan panel) göstərilə bilən veb səhifənin bir sahəsinə və ya bölgəsinə təqdim edilmiş məzmun qutularıdır.

en: Any custom or contributed block can be added to a particular region by clicking on a button Place block. A new block can also be created by clicking on Place Block
az: Hər hansı bir xüsusi və ya töhfə verən blok bir düyməni basmaqla müəyyən bir bölgəyə əlavə edilə bilər Blok yerləşdirin. Yeni blok Blok Yeri üzərinə klikləməklə də yaradıla bilər

en: By Clicking on "Configure" you can go ahead and edit the contents of the block, deal with the visibility settings and even change the placement of where it is on your theme.
az: "Konfiqurasiya" üzərinə klikləməklə siz davam edə və blokun məzmununu redaktə edə, görünmə parametrləri ilə məşğul ola və hətta onun mövzunuzdakı yerini dəyişə bilərsiniz.

en: Wide (1090)
az: Geniş (1090)
