OpenCulturas (2.5.5) - en to ms translation catalogue (117 entries)

en: Focus
ms: Fokus

en: Home
ms: Laman depan

en: Title
ms: Tajuk

en: Body
ms: Kandungan

en: Register
ms: Daftar

en: Operations
ms: Operasi-operasi

en: Content
ms: Kandungan

en: Value
ms: Nilai

en: Email address
ms: Alamat e-mel

en: content
ms: kandungan

en: Type
ms: Jenis

en: Closed
ms: Ditutup

en: Remove
ms: Buang

en: Description
ms: Huraian

en: Language
ms: Bahasa

en: Article
ms: Artikel

en: Disabled
ms: Dinyahbolehkan

en: Enabled
ms: Dibolehkan

en: Administration
ms: Pentadbiran

en: More
ms: Lagi

en: Tags
ms: Tag

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Download
ms: Muat turun

en: Advanced options
ms: Opsyen terkehadapan

en: Date
ms: Tarikh

en: Search
ms: Carian

en: None
ms: Tiada

en: default
ms: lalai

en: Image
ms: Imej

en: Category
ms: Kategori

en: Name
ms: Nama

en: Taxonomy term
ms: Istilah taksonomi

en: Preview
ms: Pratonton

en: Save
ms: Simpan

en: Help
ms: Bantuan

en: Default
ms: Lalai

en: View
ms: Pandangan

en: Teaser
ms: Pemikat

en: Text
ms: Teks

en: Upload
ms: Muat naik

en: User
ms: Pengguna

en: Email
ms: E-mel

en: Contact
ms: Hubungi

en: Question
ms: Soalan

en: Page title
ms: Tajuk halaman

en: Block
ms: Blok

en: Off
ms: Tutup

en: Header
ms: Pengepala

en: Footer
ms: Pengaki

en: Menu link
ms: Pautan menu

en: Custom
ms: Tersuai

en: Comment
ms: Komen

en: Hostname
ms: Nama hos

en: Published
ms: Diterbitkan

en: Filter
ms: Tapis

en: Location
ms: Lokasi

en: Promoted to front page
ms: Dipromosikan ke laman depan

en: Sticky at top of lists
ms: Tetapkan di bahagian atas senarai

en: URL alias
ms: Alias URL

en: Fields
ms: Medan-medan

en: Authored by
ms: Dikarang oleh

en: Plain text
ms: Teks biasa

en: Navigation
ms: Navigasi

en: Role
ms: Peranan

en: Select all
ms: Pilih semua

en: User login
ms: Log masuk pengguna

en: Users
ms: Pengguna-pengguna

en: Save changes
ms: Simpan perubahan

en: Profile
ms: Profil

en: Close
ms: Tutup

en: Operation
ms: Operasi

en: Tracker
ms: Penjejak

en: Authored on
ms: Dikarang pada

en: Add to calendar
ms: Tambah kepada kalendar

en: Front page
ms: Laman utama

en: Languages
ms: Bahasa-bahasa

en: Your message has been sent.
ms: Mesej anda telah dihantar.

en: Color scheme
ms: Skim warna

en: Go to page @number
ms: Beredar ke halaman @number

en: Language switcher
ms: Penukar bahasa

en: Block description
ms: Keterangan blok

en: Subtitle
ms: Sarikata

en: Language code
ms: Kod bahasa

en: Account settings
ms: Seting akaun

en: Machine name
ms: Nama mesin

en: Account
ms: Akaun

en: Skip to main content
ms: Langkau ke kandungan utama

en: Publish content
ms: Terbitkan kandungan

en: Additional information
ms: Maklumat tambahan

en: Translate
ms: Terjemahkan

en: Not enabled
ms: Tidak dibolehkan

en: Error message
ms: Mesaj ralat

en: User account
ms: Akaun pengguna

en: Dates
ms: Tarikh-tarikh

en: Warning message
ms: Mesej amaran

en: Primary tabs
ms: Tab-tab utama

en: Secondary tabs
ms: Tab-tab sekunder

en: Search index
ms: Indeks carian

en: Items per page
ms: Item per halaman

en: Language name
ms: Nama bahasa

en: Select language
ms: Pilih bahasa

en: Personal contact form
ms: Borang hubungan peribadi

en: Edit field
ms: Sunting medan

en: Main page content
ms: Halaman kandungan utama

en: Status message
ms: Mesej status

en: Full content
ms: Kandungan penuh

en: Unpublish content
ms: Tarik balik terbitan kandungan

en: Make content sticky
ms: Buatkan kandungan lekit

en: Make content unsticky
ms: Buatkan kandungan tidak lekit

en: Promote content to front page
ms: Promosikan kandungan ke laman utama.

en: Remove content from front page
ms: Buangkan kandungan dari laman utama

en: Save content
ms: Simpan kandungan

en: The name of the shortcut.
ms: Nama pintasan.

en: Taxonomy term page
ms: Halaman istilah taksonomi

en: Basic page
ms: Laman asas

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ms: Gunakan tag untuk mengelompokkan artikel yang bertopik serupa ke dalam kategori.
