OpenFed (11.0.6) - en to fi translation catalogue (122 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: weight
fi: paino

en: value
fi: arvo

en: Status
fi: Tila

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Reset
fi: Palauta

en: Use count
fi: Käyttömäärä

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Time
fi: Aika

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Display
fi: Näyttö

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: Component
fi: Komponentti

en: Components
fi: Komponentit

en: Continue
fi: Jatka

en: Files
fi: Tiedostot

en: Separator
fi: Erotin

en: All
fi: Kaikki

en: Year
fi: Vuosi

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Inline
fi: Avoin

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Range
fi: Alue

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Other
fi: Muu

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Common settings
fi: Yhteiset asetukset

en: Sort by
fi: Lajittele

en: minute
fi: minuutti

en: day
fi: päivä

en: hour
fi: tunti

en: timezone
fi: aikavyöhyke

en: Time zone handling
fi: Aikavyöhykkeen hallinta.

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Reference
fi: Viittaus

en: Changed
fi: Muuttunut

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Translation language
fi: Käännöksen kieli

en: Language switcher
fi: Kielen vaihtaja

en: Menus
fi: Valikot

en: Used in
fi: Käytetään

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: empty
fi: tyhjä

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Fid
fi: FId

en: Embed
fi: Upota

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: First sidebar
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Bundle
fi: Paketti

en: Permanent
fi: Pysyvä

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: No files available.
fi: Tiedostoja ei ole saatavilla.

en: Uses
fi: Käyttää

en: MIME type
fi: MIME tyyppi

en: Upload date
fi: Latauspäivämäärä

en: @interval ago
fi: @interval sitten

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Workflow settings
fi: Työnkulun asetukset

en: Date and time
fi: Aika ja päiväys

en: Add format
fi: Lisää muoto

en: %name must be a positive integer.
fi: %name on oltava positiivinen kokonaisluku.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Long text
fi: Pitkä teksti

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
fi: Kenttä tallentaa tiedoston ID:n kokonaislukuna.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: This link will take you to an external web site. We are not responsible for their content.
fi: Tämä linkki vie sinut ulkopuoliselle verkkosivustolle, emme ota vastuuta sen  sisällöstä.

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

[ctx: datetime]
en: Year
fi: Vuosi

[ctx: datetime]
en: Month
fi: Kuukausi

[ctx: datetime]
en: Day
fi: Päivä

[ctx: datetime]
en: Hour
fi: Tunti

[ctx: datetime]
en: Minute
fi: Minuutti

[ctx: datetime]
en: Second
fi: Sekunti

en: Master
fi: Isäntä

en: Select the date attributes to collect and store.
fi: Valitse kerättävät ja tallennettavat päivämäärä-muuttujat.

en: Minute increments
fi: Minuuttien kasvu

en: Add @language translation
fi: Lisää @language käännös

en: Date only
fi: Vain päivämäärä

en: Registering module
fi: Käytön kirjannut moduuli

en: File usage
fi: Tiedoston käyttö

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet
