OpenFed (11.2.0) - en to fa translation catalogue (87 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: اعاده

en: Use count
fa: تعداد استفاده

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Time
fa: زمان

en: Filename
fa: نام فایل

en: Display
fa: نمایش

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Component
fa: جزء

en: ID
fa: هویت

en: Continue
fa: ادامه

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Separator
fa: جداکننده

en: All
fa: همه

en: Year
fa: سال

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Inline
fa: درون خطی

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: N/A
fa: هیچ

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Other
fa: ساير

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Entity
fa: عنصر

en: Reference
fa: ارجاع

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: Anonymous user
fa: کاربر ناشناس

en: Apply
fa: تایید

en: Translation language
fa: ترحمه زبان

en: Menus
fa: قائمها

en: Used in
fa: استفاده شده در

en: Authenticated user
fa: کاربر شناخته شده

en: Administrator
fa: مدیر

en: empty
fa: خالی

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Data
fa: داده

en: About
fa: درباره

en: Embed
fa: جایگذاری

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Bundle
fa: بسته

en: No files available.
fa: هیچ فایلی در دسترس نیست.

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: MIME type
fa: نوع تقلید

en: Upload date
fa: تاریخ بارگذاری

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Date and time
fa: تاریخ و زمان

en: Add format
fa: افزودن قالب‌بندی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
fa: این میدان ID یک فایل را به صورت عدد صحیح نگهداری می‌کند.

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Changed date
fa: تاریخ تغییر

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Media name
fa: نام رسانه
