OpenFed (12.3.0) - en to ug translation catalogue (37 entries)

en: Title
ug: تىما

en: weight
ug: چوڭلۇقى

en: value
ug: قىممىتى

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Image
ug: سۈرەت

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: Year
ug: يىل

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Other
ug: باشقا

en: User login
ug: كىرىش

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Tabs
ug: جەدۋەل

en: Timezone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Anonymous user
ug: سەيياھ

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: About
ug: ھەققىدە

en: Uses
ug: ئىشلىتىش

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: Add format
ug: فورمات قوشۇش

en: Page top
ug: بەت ئۈستى

en: Page bottom
ug: بەت ئاستى

en: Long text
ug: ئۇزۇن تېكىست

[ctx: datetime]
en: Year
ug: يىل

[ctx: datetime]
en: Month
ug: ئاي

[ctx: datetime]
en: Day
ug: كۈن

[ctx: datetime]
en: Hour
ug: سائەت

[ctx: datetime]
en: Minute
ug: مىنۇت
