OpenFed (12.3.1) - en to pl translation catalogue (105 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: weight
pl: waga

en: value
pl: wartość

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Weight
pl: Waga

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Time
pl: Czas

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Component
pl: Komponent

en: Components
pl: Komponenty

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Year
pl: Rok

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Inline
pl: Przed polem

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Roles
pl: Role

en: Published
pl: Opublikowane

en: N/A
pl: niedostępne

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Range
pl: Zasięg

en: Desc
pl: Malejąco

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Other
pl: Inne

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Common settings
pl: Wspólne ustawienia

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: second
pl: drugie

en: minute
pl: minuta

en: day
pl: dzień

en: month
pl: miesiąc

en: year
pl: rok

en: hour
pl: godzina

en: timezone
pl: strefa czasowa

en: Time zone handling
pl: Obsługa stref czasowych

en: Object
pl: Obiekt

en: Reference
pl: Referencja

en: Video
pl: Wideo

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Document
pl: Dokument

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Translation language
pl: Język tłumaczenia

en: Menus
pl: Menu

en: Audio file
pl: Plik Audio

en: Authenticated user
pl: Użytkownik uwierzytelniony

en: empty
pl: pusty

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Extra settings
pl: Dodatkowe ustawienia

en: Embed
pl: Osadzony

en: Display type
pl: Wyświetl typ

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Image width
pl: Szerokość obrazka

en: Uses
pl: Używa

en: Video file
pl: Plik Video

en: @interval ago
pl: @interval temu

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Workflow settings
pl: Cechy rodzaju zawartości

en: Date and time
pl: Data i czas

en: Add format
pl: Dodaj format

en: %name must be a positive integer.
pl: %name musi być liczbą dodatnią.

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Field types
pl: Typy pól

en: Long text
pl: Długi tekst

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
pl: To pole przechowuje ID pliku jako liczbę całkowitą.

en: Media browser
pl: Przeglądarka mediów

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: End timestamp
pl: Czas zakończenia

en: Asc
pl: Rosnąco

[ctx: datetime]
en: Year
pl: Rok

[ctx: datetime]
en: Month
pl: Miesiąc

[ctx: datetime]
en: Day
pl: Dzień

[ctx: datetime]
en: Hour
pl: Godzina

[ctx: datetime]
en: Minute
pl: Minuta

[ctx: datetime]
en: Second
pl: Sekunda

en: Master
pl: Główny

en: Select the date attributes to collect and store.
pl: Wybierz wprowadzane i przechowywane atrybuty daty.

en: Minute increments
pl: Przyrosty minutowe

en: Date only
pl: Tylko data

en: Media name
pl: Nazwa mediów

en: Use local images for reusable media.
pl: Wykorzystuje lokalne obrazy w mediach wielokrotnego użytku.

en: A locally hosted audio file.
pl: Przechowywany lokalnie plik audio.

en: A locally hosted video file.
pl: Przechowywany lokalnie plik video.

en: Remote video
pl: Zdalne wideo

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
pl: Zdalne wideo z YouTube lub Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
pl: Wysłany plik lub dokument, taki jak PDF.

en: @interval hence
pl: odtąd co @interval
