OpenFed (8.x-1.0-beta1) - en to am translation catalogue (38 entries)

en: Body
am: አካል

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Language
am: ቋንቋ

en: Date
am: ቀን

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Time
am: ሰዓት

en: Timestamp
am: ማህተመ ሰዓት

en: Component
am: ምንዝር

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Tabs
am: ትሮች

en: Menus
am: ምናሌዎች

en: Publish
am: አትም

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Powered by Drupal
am: በድሩፓል የሚንቀሳቀስ

en: Date and time
am: ቀን እና ሰዓት

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
