OpenFed (8.x-4.3) - en to is translation catalogue (94 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: weight
is: þyngd

en: value
is: gildi

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Language
is: Tungumál

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: Reset
is: Endursetja

en: Use count
is: Notkun

en: Weight
is: Vægi

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Archive
is: Skjalasafn

en: Time
is: Tími

en: Filename
is: Skráarnafn

en: Display
is: Sýna

en: format
is: forsnið

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: Component
is: Íhlutur

en: Components
is: Íhlutir

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Continue
is: Halda áfram

en: Files
is: Skrár

en: Created
is: Stofnað

en: Separator
is: Skilja

en: All
is: Allt

en: Year
is: Ár

en: Page title
is: Titill síðu

en: Inline
is: Innfellt

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Is less than
is: Er minna en

en: Is less than or equal to
is: Er minna en eða jafnt og

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is greater than or equal to
is: Er stærra en eða jafnt og

en: Is greater than
is: Er stærra en

en: Is not equal to
is: Er ekki jafnt

en: N/A
is: Á ekki við

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Start date
is: Hefst þann:

en: End date
is: Lýkur þann:

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Tools
is: Tól

en: Sort by
is: Raða eftir

en: day
is: dagur

en: month
is: mánuður

en: year
is: ár

en: hour
is: ár

en: timezone
is: tímabelti

en: Completed
is: Lokið

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Tabs
is: Flipar

en: Timezone
is: Tímabelti

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Menus
is: Valmyndir

en: @min and @max
is: @min og @max

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: empty
is: tómt

en: About
is: Um

en: Display type
is: Birta tegund

en: IP address
is: IP vistfang

en: Temporary
is: Tímabundið

en: Is between
is: Er milli

en: between
is: milli

en: Is not between
is: Er ekki milli

en: not between
is: ekki milli

en: And
is: Og

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Date and time
is: Dag- og tímasetning

en: Field types
is: Tegundir svæða

[ctx: datetime]
en: Year
is: Ár

[ctx: datetime]
en: Month
is: Mánuður

[ctx: datetime]
en: Day
is: Dagur

[ctx: datetime]
en: Hour
is: Klukkustund

[ctx: datetime]
en: Minute
is: Mínúta

[ctx: datetime]
en: Second
is: Sekúnda

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis
