OpenFed (8.x-4.3) - en to mr translation catalogue (63 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: weight
mr: वजन

en: value
mr: मूल्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Language
mr: भाषा

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Use count
mr: उपयोगकर्त्यांची संख्या

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Time
mr: वेळ

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Display
mr: दाखवा

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: format
mr: साचा

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Files
mr: फाईल्स

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Year
mr: वर्ष

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Inline
mr: आतील

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Is less than
mr: च्या पेक्षा कमी

en: Is less than or equal to
mr: च्या पेक्षा कमी किंवा समान

en: Is equal to
mr: समान

en: Is greater than or equal to
mr: च्या पेक्षा जास्त किंवा समान

en: Is greater than
mr: च्या पेक्षा जास्त

en: Is not equal to
mr: च्या पेक्षा समान नाही

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: User login
mr: सदस्य आगमन

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Tools
mr: साधने

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Menus
mr: मेनूज

en: Used in
mr: कोठे वापरली आहे

en: Publish
mr: प्रकाशित

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल

en: Upload date
mr: अपलोड केल्याची तारीख

en: Min
mr: किमान

en: And max
mr: आणि कमाल

en: And
mr: आणि

en: Powered by Drupal
mr: 'द्रुपल'मध्ये बनवलेली साईट

en: Basic page
mr: साधे पान

en: Changed date
mr: बदल केल्याची तारीख

en: Files overview
mr: फाईल्सचा आढावा
