OpenFed (8.x-4.3) - en to sv translation catalogue (161 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: weight
sv: vikt

en: value
sv: värde

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Language
sv: Språk

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Reset
sv: Återställ

en: Use count
sv: Antal använd

en: Weight
sv: Vikt

en: Image
sv: Bild

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Archive
sv: Arkiv

en: Time
sv: Tid

en: Filename
sv: Filnamn

en: Display
sv: Visa

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Timestamp
sv: Tidsstämpel

en: Component
sv: Komponent

en: Components
sv: Komponenter

en: User
sv: Användare

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Files
sv: Filer

en: Created
sv: Skapad

en: Separator
sv: Avskiljare

en: All
sv: Alla

en: Year
sv: År

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Inline
sv: Löpande

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Roles
sv: Roller

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Is less than
sv: Är mindre än

en: Is less than or equal to
sv: Är mindre än eller lika med

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Is greater than or equal to
sv: Är större än eller lika med

en: Is greater than
sv: Är större än

en: Is not equal to
sv: Är inte lika med

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Desc
sv: Fallande

en: Start date
sv: Startdatum

en: End date
sv: Slutdatum

en: Other
sv: Övriga

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Tools
sv: Verktyg

en: Common settings
sv: Gemensamma inställningar

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: second
sv: andra

en: minute
sv: minut

en: day
sv: dag

en: month
sv: månad

en: year
sv: år

en: hour
sv: timme

en: timezone
sv: tidszon

en: Time zone handling
sv: Hantering av tidszon

en: Entity
sv: Objekt

en: Object
sv: Objekt

en: Reference
sv: Referens

en: Changed
sv: Ändrad

en: Completed
sv: Slutförd

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Javascript
sv: JavaScript

en: Tabs
sv: Flikar

en: Timezone
sv: Tidszon

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Translation language
sv: Översättningsspråk

en: Menus
sv: Menyer

en: @min and @max
sv: @min och @max

en: Used in
sv: Används i

en: Form
sv: Formulär

en: Publish
sv: Publicera

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Administrator
sv: Administratör

en: empty
sv: tom

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Embed
sv: Bädda in

en: Entity type
sv: Objektstyp

en:  to
sv:  till

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Display type
sv: Typ av visning

en: IP address
sv: IP-adress

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Temporary
sv: Temporär

en: No files available.
sv: Inga filer tillgängliga.

en: Uses
sv: Använder

en: Is empty (NULL)
sv: Är tom (INNEHÅLLSLÖS)

en: not empty
sv: inte tom

en: MIME type
sv: Typ av MIME

en: Upload date
sv: Datum för uppladdning

en: Draft
sv: Utkast

en: exposed
sv: exponerad

en: Is between
sv: Är mellan

en: between
sv: mellan

en: Is not between
sv: Är inte mellan

en: not between
sv: inte mellan

en: Min
sv: minsta

en: And max
sv: och maximalt

en: And
sv: och

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Workflow settings
sv: Inställningar för arbetsflöde

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: Date and time
sv: Datum och tid

en: Add format
sv: Lägg till format

en: %name must be a positive integer.
sv: %name måste vara ett positivt heltal.

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Field types
sv: Fälttyper

en: Archived
sv: Arkiverad

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Long text
sv: Lång text

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
sv: Det här fältet sparar ID för en fil som heltalsvärde.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Alt
sv: Alternativ

en: Is not empty (NOT NULL)
sv: Är inte tom (INTE INNEHÅLLSLÖST)

en: End timestamp
sv: Sluttidsstämpel

en: Changed date
sv: Datum för ändring

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

[ctx: datetime]
en: Year
sv: År

[ctx: datetime]
en: Month
sv: Månad

[ctx: datetime]
en: Day
sv: Dag

[ctx: datetime]
en: Hour
sv: Timma

[ctx: datetime]
en: Minute
sv: Minut

[ctx: datetime]
en: Second
sv: Sekund

en: Master
sv: Huvud

en: Select the date attributes to collect and store.
sv: Välj datumattributen att samla in och lagra.

en: Development settings
sv: Utvecklarinställningar

en: Date only
sv: Enbart datum

en: 1 place | @count places
sv[0]: 1 plats
sv[1]: @count platser

en: Registering module
sv: Registrerar modul

en: File usage
sv: Filanvändning

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Find and manage files.
sv: Hitta och hantera filer.

en: Files overview
sv: Översikt av filer

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
sv: Information om filanvändande för {{ arguments.fid }}

en: Media name
sv: Medianamn

en: Create New Draft
sv: Skapa nytt utkast

en: Un-archive
sv: Arkivera ej
