OpenFed (8.x-5.1) - en to eo translation catalogue (53 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Status
eo: Stato

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Language
eo: Lingvo

en: Date
eo: Dato

en: Size
eo: Grandeco

en: Reset
eo: Restarigu

en: Weight
eo: Pezo

en: Image
eo: Bildo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Help
eo: Helpo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Time
eo: Tempo

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Component
eo: Komponanto

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Files
eo: Dosieroj

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Year
eo: Jaro

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Inline
eo: en linio

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Roles
eo: Roloj

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Desc
eo: malkreske

en: Other
eo: Alia

en: User login
eo: Uzanta ensaluto

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: second
eo: dua

en: Anonymous user
eo: Anonima uzanto

en: Apply
eo: Apliku

en: Menus
eo: Menuoj

en: Publish
eo: Publikigu

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Bundle
eo: Fasko

en: MIME type
eo: MIME-tipo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Workflow settings
eo: Laborfluaj agordoj

en: Powered by Drupal
eo: Povigata per Drupalo

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Asc
eo: kreske
