OpenFed (8.x-5.6) - en to ht translation catalogue (44 entries)

en: Body
ht: Kò

en: Status
ht: Eta

en: Operations
ht: Operasyon

en: Type
ht: Tip

en: Language
ht: Lang

en: Date
ht: Dat

en: Size
ht: Grosè

en: Image
ht: Imaj

en: Name
ht: Non

en: Help
ht: Èd

en: Default
ht: Pa defo

en: Filename
ht: Non fichye

en: User
ht: Itilizatè

en: Files
ht: Fichye

en: All
ht: Tout

en: Page title
ht: Tit paj

en: Filter
ht: Filtre

en: Desc
ht: Des

en: Tools
ht: Outi

en: Changed
ht: Chanje

en: ‹ Previous
ht: ‹ Presedan

en: Next ›
ht: Swivan ›

en: Anonymous user
ht: Itilizatè anonim

en: Apply
ht: Aplike

en: Used in
ht: Itilise nan

en: Publish
ht: Pibliye

en: Authenticated user
ht: Itilizatè otantifye

en: Administrator
ht: Administratè

en: Main navigation
ht: Meni prensipal

en: Secondary tabs
ht: Dezyèm kolòn

en: Permanent
ht: Pèmanan

en: Temporary
ht: Pasajè

en: Items per page
ht: Eleman pou chak paj

en: - All -
ht: - Tout -

en: Main page content
ht: Kontni paj prensipal la

en: Basic page
ht: Paj bazik

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ht: Itileze <em>paj yo</em> pou kontni ki pap chanje, tankou yon paj 'Konsènan'.

en: Changed date
ht: Chanje dat

en: Footer menu
ht: Meni pye paj la

en: Asc
ht: Mont

en: File usage
ht: Itilizasyon fichye

en: Site branding
ht: Eslogan sit la

en: User account menu
ht: Meni kont itilizatè

en: Basic HTML
ht: HTML bazik
