OpenFed (8.x-8.5) - en to hu translation catalogue (192 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: weight
hu: súly

en: value
hu: érték

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Language
hu: Nyelv

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Use count
hu: Használatok száma

en: Weight
hu: Súly

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Time
hu: Idő

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: format
hu: formátum

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Component
hu: Összetevő

en: Components
hu: Összetevők

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Continue
hu: Folytatás

en: Files
hu: Fájlok

en: Created
hu: Létrehozva

en: Separator
hu: Elválasztó

en: All
hu: Mind

en: Year
hu: Év

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Inline
hu: Egy sorban

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Range
hu: Tartomány

en: Desc
hu: Csökk

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Other
hu: Egyéb

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Tools
hu: Eszközök

en: Common settings
hu: Közös beállítások

en: Sort by
hu: Rendezés

en: second
hu: másodperc

en: minute
hu: perc

en: day
hu: nap

en: month
hu: hónap

en: year
hu: év

en: hour
hu: óra

en: timezone
hu: időzóna

en: Time zone handling
hu: Időzóna-kezelés

en: Entity
hu: Entitás

en: Object
hu: Objektum

en: Reference
hu: Referencia

en: Changed
hu: Módosítva

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Alt Text
hu: Helyettesítő szöveg

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Tabs
hu: Fülek

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Translation language
hu: Fordítás nyelve

en: Language switcher
hu: Nyelvválasztó

en: Menus
hu: Menük

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: Used in
hu: Ez használja

en: Form
hu: Űrlap

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: empty
hu: üres

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Data
hu: Adat

en: About
hu: Leírás

en: Embed
hu: Beágyazás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: IP address
hu: IP-cím

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: No files available.
hu: Nincsenek elérhető fájlok.

en: Image height
hu: Kép magasság

en: Image width
hu: Kép szélesség

en: Uses
hu: Használat

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: MIME type
hu: MIME típus

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: exposed
hu: felfedett

en: Is between
hu: Két érték között van

en: between
hu: között

en: Is not between
hu: Nincs a két érték között

en: not between
hu: nincs közötte

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: And
hu: És

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Midnight
hu: Éjfél

en: Workflow settings
hu: Általános beállítások

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Add format
hu: Formátum hozzáadása

en: custom1
hu: egyedi 1

en: custom2
hu: egyedi 2

en: custom3
hu: egyedi 3

en: %name must be a positive integer.
hu: %name értékének pozitív egésznek kell lennie.

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Starred
hu: Csillagozott

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Long text
hu: Hosszú szöveg

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
hu: Ez a mező egy fájl azonosítóját tartalmazza egész számként.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Media browser
hu: Médiaböngésző

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: This link will take you to an external web site. We are not responsible for their content.
hu: Ez a hivatkozás egy külső webhelyre mutat, melynek tartalmáért nem vállalunk felelősséget.

en: Night
hu: Éjszaka

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Asc
hu: Növ

[ctx: datetime]
en: Year
hu: Év

[ctx: datetime]
en: Month
hu: Hónap

[ctx: datetime]
en: Day
hu: Nap

[ctx: datetime]
en: Hour
hu: Óra

[ctx: datetime]
en: Minute
hu: Perc

[ctx: datetime]
en: Second
hu: Másodperc

en: Master
hu: Mester

en: Select the date attributes to collect and store.
hu: Kiválasztható, mely dátumattribútumok legyenek bekérve és tárolva.

en: This field stores and renders partial dates.
hu: Ez a mező jeleníti meg és tárolja a részleges dátumokat.

en: Partial date and time
hu: Részleges dátum és idő

[ctx: datetime]
en: Timezone
hu: Időzóna

en: Noon
hu: Dél

en: Value format
hu: Érték formátuma

en: Minute increments
hu: Perc lépésekben

en: Development settings
hu: Fejlesztői beállítások

en: Date only
hu: Csak dátum

en: Builder
hu: Szerkesztő

en: Title text is used in the tool tip when a user hovers their mouse over the image. Adding title text makes it easier to understand the context of an image and improves usability.
hu: A title szöveg az egérmutató csúcsánál  jelenik meg, ha a felhasználó a kép felé viszi az egeret. A title text hozzáadásával könnyebb egy képet kontextusba helyezni és javul a használhatóság is.

en: Alternative text is used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded. By adding alt text you improve accessibility and search engine optimization.
hu: Az alternatív szöveget képernyőolvasók és keresőmotorok használják valamint akkor lehet rá szükség, ha a képet nem lehet betölteni. Az alt szöveg alkalmazásával javul az akadálymentesség és a keresőmotor-optimalizáció.

en: Registering module
hu: Használó modul

en: File usage
hu: Fájl használata

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: (link is external)
hu: (külső hivatkozás)

en: Member profile
hu: Tag profil

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Block settings updated.
hu: Blokk beállítások frissítve.

en: Find and manage files.
hu: Fájlok keresése és kezelése.

en: Files overview
hu: Fájlok áttekintése

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
hu: {{ arguments.fid }} fájlhasználati információi

en: Admin profile
hu: Admin profil

en: Configuration for site administrators
hu: Beállítások a webhely adminisztrátorai számára

en: Configuration for site members
hu: Beállítások a webhely tagjai számára

en: Media name
hu: Média neve

en: Select entities
hu: Entitások kiválasztása

en: Select Media
hu: Média kiválasztása

en: User Manager
hu: Felhasználókezelő

en: Add SVG image formatter to file field.
hu: Egy SVG nevű képformázót ad a fájl típusú mezőkhöz.

en: (link sends email)
hu: (a hivatkozás emailt küld)

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
hu: Archivált

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
hu: Vázlat

[ctx: Workflow state label]
en: Published
hu: Közzétéve

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
hu: Archiválás

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
hu: Közzététel
