OpenFed (8.x-8.5) - en to nn translation catalogue (51 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: weight
nn: vekt

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Language
nn: Språk

en: Date
nn: Dato

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Weight
nn: Vekt

en: Image
nn: Bilete

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Label
nn: Etikett

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Time
nn: Tid

en: Notes
nn: Notat

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: User
nn: Brukar

en: Continue
nn: Hald fram

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Year
nn: År

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Roles
nn: Roller

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Is less than or equal to
nn: Er mindre enn eller lik

en: Is equal to
nn: Er lik

en: Is greater than or equal to
nn: Er større enn eller lik

en: Is not equal to
nn: Er ulik

en: Other
nn: Andre

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: second
nn: sekund

en: minute
nn: minutt

en: day
nn: dag

en: month
nn: månad

en: year
nn: år

en: hour
nn: time

en: timezone
nn: tidssone

en: Apply
nn: Bruk

en: Menus
nn: Menyar

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: - All -
nn: - Alle -

en: Date and time
nn: Dato og tid

en: Add format
nn: Legg til format

en: Long text
nn: Lang tekst

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nn: Bruk <em>grunnleggjande side<em> for statisk innhald, slik som «Om oss» sida.
