OpenFed (8.x-9.1) - en to da translation catalogue (126 entries)

en: Title
da: Titel

en: weight
da: vægt

en: value
da: værdi

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Language
da: Sprog

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Reset
da: Gendan

en: Use count
da: Brug antal

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Time
da: Tid

en: Filename
da: Filnavn

en: Notes
da: Noter

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Component
da: Komponent

en: Components
da: Komponenter

en: User
da: Bruger

en: Continue
da: Fortsæt

en: Files
da: Filer

en: Created
da: Oprettet

en: Separator
da: Skilletegn

en: All
da: Alle

en: Year
da: År

en: Inline
da: Integreret

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Roles
da: Roller

en: Published
da: Udgivet

en: Is less than
da: Er mindre end

en: Is less than or equal to
da: Er mindre end eller lig med

en: Is equal to
da: Er lig med

en: Is greater than or equal to
da: Er større end eller lig med

en: Is greater than
da: Er større end

en: Is not equal to
da: Er ikke lig med

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Range
da: Spænd

en: Desc
da: Faldende

en: Start date
da: Startdato

en: End date
da: Slutdato

en: Other
da: Anden

en: Anonymous
da: Anonym

en: Common settings
da: Fælles indstillinger

en: Sort by
da: Sortér efter

en: second
da: sekund

en: minute
da: minut

en: day
da: dag

en: month
da: måned

en: year
da: år

en: hour
da: time

en: timezone
da: tidszone

en: Time zone handling
da: Håndtering af tidszone

en: Object
da: Objekt

en: Changed
da: Ændret

en: Completed
da: Gennemført

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Timezone
da: Tidszone

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Apply
da: Udfør

en: Translation language
da: Sprog til oversættelse

en: Menus
da: Menuer

en: @min and @max
da: @min og @max

en: Used in
da: Brugt i

en: Form
da: Formular

en: Authenticated user
da: Godkendt bruger

en: empty
da: tom

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Entity type
da: Entity-type

en:  to
da:  til

en: Display type
da: Display-type

en: IP address
da: IP-adresse

en: No files available.
da: Ingen tilgængelige filer.

en: Uses
da: Bruger

en: Is empty (NULL)
da: Er tom (NULL)

en: not empty
da: ikke tom

en: Upload date
da: Upload-dato

en: exposed
da: blotlagt

en: Is between
da: Er mellem

en: between
da: mellem

en: Is not between
da: Er ikke mellem

en: not between
da: ikke mellem

en: And max
da: Og maks

en: And
da: Og

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Workflow settings
da: Indstillinger for arbejdsgang

en: Date and time
da: Dato og tid

en: Add format
da: Tilføj format

en: %name must be a positive integer.
da: %name skal være et positivt heltal.

en: Field types
da: Felttyper

en: Long text
da: Lang tekst

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
da: Dette felt gemmer IDet på en fil som et heltal.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Media browser
da: Mediebrowser

en: Is not empty (NOT NULL)
da: Er ikke tom (NOT NULL)

en: End timestamp
da: Slut timestamp

en: Changed date
da: Ændringsdato

en: Asc
da: Stigende

[ctx: datetime]
en: Year
da: År

[ctx: datetime]
en: Month
da: Måned

[ctx: datetime]
en: Day
da: Dag

[ctx: datetime]
en: Hour
da: Time

[ctx: datetime]
en: Minute
da: Minut

[ctx: datetime]
en: Second
da: Sekund

en: Select the date attributes to collect and store.
da: Vælg hvilke datoatributter der skal indsamles og gemmes.

en: Date only
da: Kun dato

en: Registering module
da: Registrerer modul

en: Find and manage files.
da: Find og håndtér filer.

en: Files overview
da: Filoversigt

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
da: Information om brug af filen {{ arguments.fid }}

en: Submitted to
da: Indsendt til

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv
