OpenFed (8.x-9.11) - en to th translation catalogue (74 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: weight
th: น้ำหนัก

en: value
th: ค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Date
th: วันที่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Time
th: เวลา

en: Display
th: แสดงผล

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: All
th: ทั้งหมด

en: Year
th: ปี

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Header
th: ส่วนหัว

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Is less than
th: น้อยกว่า

en: Is less than or equal to
th: น้อยกว่าหรือเท่ากับ

en: Is equal to
th: เท่ากับ

en: Is greater than or equal to
th: มากกว่าหรือเท่ากับ

en: Is greater than
th: มากกว่า

en: Is not equal to
th: ไม่เท่ากับ

en: N/A
th: ไม่มี

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: End date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Other
th: อื่นๆ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Timezone
th: เขตเวลา

en: Language switcher
th: เปลี่ยนภาษา

en: Menus
th: เมนู

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: empty
th: ว่างเปล่า

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Data
th: ข้อมูล

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: IP address
th: ที่อยู IP

en: First sidebar
th: แถบด้านข้างแถบแรก

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Uses
th: ใช้

en: Is empty (NULL)
th: ว่างเปล่า ( null )

en: not empty
th: ไม่ว่างเปล่า

en: Is between
th: อยู่ระหว่าง

en: between
th: ระหว่าง

en: Is not between
th: ไม่ได้อยู่ระหว่าง

en: not between
th: ไม่ได้อยู่ระหว่าง

en: Date and time
th: วันที่และเวลา

en: %name must be a positive integer.
th: %name ต้องเป็นจำนวนเต็มบวก

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Long text
th: ข้อความขนาดยาว

en: Is not empty (NOT NULL)
th: ไม่ว่างเปล่า (ไม่ NULL)

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

[ctx: datetime]
en: Year
th: ปี

[ctx: datetime]
en: Month
th: เดือน

[ctx: datetime]
en: Day
th: วัน

[ctx: datetime]
en: Hour
th: ชั่วโมง

[ctx: datetime]
en: Minute
th: นาที

[ctx: datetime]
en: Second
th: วินาที
