OpenFed (8.x-9.9) - en to kn translation catalogue (63 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: weight
kn: ತೂಕ

en: value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Range
kn: ವ್ಯಾಪ್ತಿ

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: second
kn: ಎರಡನೆಯ

en: day
kn: ದಿನ

en: timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Object
kn: ಆಬ್ಜೆಕ್ಟ್‍

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Javascript
kn: ಜಾವಾಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en:  to
kn:  ಗೆ

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
