OpenFed Migrate (1.0.0-beta2) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Type
ar: النوع

en: Language
ar: اللغة

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Format
ar: التنسيق

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Published
ar: منشور

en: Source string ID
ar: معرف سلسلة المصدر

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Block title.
ar: عنوان الصندوق.

en: Object ID
ar: معرف الكائن

en: Language for this field.
ar: لغة الحقل.

en: Block property
ar: خصائص الصندوق

en: Block title translation.
ar: ترجمة عنوان الصندوق.

en: Integer value of Object ID
ar: قيمة العدد صحيح لمعرف الكائن

en: Parent lid
ar: المعرّف الأعلى (lid)

en: A module defined group of translations
ar: مجموعة محددة من الترجمات

en: Object property for this string
ar: خاصية الكائن لهذه السلسلة

en: Full string ID
ar: معرف السلسلة الكاملة
