OpenFed Migrate (1.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Type
it: Tipo

en: Language
it: Lingua

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Format
it: Formato

en: User ID
it: ID utente

en: Published
it: Pubblicato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Sticky at top of lists
it: Sempre in cima agli elenchi

en: Node Title
it: Titolo del nodo

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Created timestamp
it: Data e ora creazione

en: Block title.
it: Titolo del blocco.

en: The taxonomy term ID.
it: L'ID del termine della tassonomia.

en: Object ID
it: ID Oggetto

en: The entity type.
it: Il tipo di entità.

en: Language (fr, en, ...)
it: Lingua (fr, en, ...)

en: The field name.
it: Il nome del campo.

en: Modified timestamp
it: Data e ora modifica

en: The block numeric identifier.
it: L'identificatore numerico del blocco.

en: Input format of the custom block/box content.
it: Formato di input dei contenuti del blocco/box personalizzato.

en: The vocabulary ID.
it: ID del vocabolario.

en: The timestamp the latest revision of this node was created.
it: Data e ora in cui l'ultima revisione di questo nodo è stata creata.

en: Node authored by (uid)
it: Nodo creato da (uid)

en: Revision authored by (uid)
it: Revisione scritta da (uid)

en: The entity bundle.
it: Il bundle dell'entità.

en: Language for this field.
it: Lingua per questo campo

en: Block property
it: Proprietà del blocco

en: Block title translation.
it: Traduzione del titolo blocco.
