OpenFed Migrate (1.0.0-beta2) - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Type
pl: Typ

en: Language
pl: Język

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Published
pl: Opublikowane

en: Source string ID
pl: string ID źródła

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: Node Title
pl: Tytuł węzła

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Block ID
pl: ID bloku

en: Language code
pl: Kod języka

en: Created timestamp
pl: Znacznik czasu utworzenia

en: Block title.
pl: Tytuł bloku.

en: The taxonomy term ID.
pl: ID terminu kategorii.

en: Object ID
pl: ID obiektu

en: The entity type.
pl: Typ encji.

en: Language (fr, en, ...)
pl: Język (fr, en, ..)

en: The field name.
pl: Nazwa pola

en: Modified timestamp
pl: Znacznik czasu modyfikacji

en: The translation set id for this node
pl: Identyfikator zestawu tłumaczenia dla tego węzła

en: The block numeric identifier.
pl: Numeryczny identyfikator bloku.

en: Input format of the custom block/box content.
pl: Format zawartości własnego bloku/boksu.

en: The vocabulary ID.
pl: ID słownika.

en: The timestamp the latest revision of this node was created.
pl: Znacznik czasowy daty utworzenia ostatniej wersji tego węzła.

en: Node authored by (uid)
pl: Węzeł dodany przez (uid)

en: Revision authored by (uid)
pl: Wersja autorstwa (uid)

en: The entity bundle.
pl: Zestaw encji

en: Language for this field.
pl: Język tego pola.

en: The field instance ID.
pl: ID egzemplarza pola.

en: i18n_string table id
pl: id tabeli i18n_string

en: Block property
pl: Własność bloku

en: The translation of the value of "property".
pl: Tłumaczenie wartości "własności"

en: Block title translation.
pl: Tłumaczenie tytułu bloku.

en: Integer value of Object ID
pl: Wartość liczbowa Object ID

en: The input format used by this string
pl: format (wprowadzanej) zawartości używany przez ten ciąg

en: Translation of the option
pl: Tłumaczenie dla opcji
