OpenFed Migrate (1.0.0-beta3) - en to et translation catalogue (27 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Type
et: Liik

en: Language
et: Keel

en: Node ID
et: Postituse ID

en: Format
et: Vorming

en: User ID
et: Kasutaja ID

en: Published
et: Avaldatud

en: Promoted to front page
et: Ülendatud esilehele

en: Sticky at top of lists
et: Püsib nimekirja alguses

en: Node Title
et: Sisu pealkiri

en: Create new revision
et: Luuakse uus redaktsioon

en: Language code
et: Keele kood

en: Created timestamp
et: Loomise aeg

en: Block title.
et: Ploki pealkiri.

en: Location Longitude
et: Asukoha pikkuskraad

en: The entity type.
et: Olemi tüüp.

en: Language (fr, en, ...)
et: Keel (et, en, ...)

en: Modified timestamp
et: Muutmise aeg

en: The block numeric identifier.
et: Ploki numbriline identifikaator.

en: Input format of the custom block/box content.
et: Ploki/kasti sisendformaat.

en: The vocabulary ID.
et: Sõnastiku ID.

en: The timestamp the latest revision of this node was created.
et: Hiliseima redaktsiooni loomise ajatempel.

en: Node authored by (uid)
et: Sisuelemendi autor (uid)

en: Revision authored by (uid)
et: Redaktsiooni autor (uid)

en: The entity bundle.
et: Olemi kogum.

en: Language for this field.
et: Välja keel.

en: Block title translation.
et: Ploki pealkirja tõlge.
