OpenFed Migrate (1.0.0-beta3) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Node ID
fa: هویت گره

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: User ID
fa: هویت کاربر

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Sticky at top of lists
fa: چسبیده به بالای سجل

en: Create new revision
fa: ایجاد تنقیح جدید

en: Language code
fa: کد زبان

en: Block title.
fa: عنوان قالبک.
