OpenFed Migrate (1.0.0-beta3) - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Type
sv: Typ

en: Language
sv: Språk

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Published
sv: Publicerad

en: Source string ID
sv: ID för källsträng

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Sticky at top of lists
sv: Alltid överst i listan

en: Node Title
sv: Nodtitel

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Language code
sv: Språkkod

en: Created timestamp
sv: Skapade tidsstämpel

en: Block title.
sv: Titel för block.

en: The taxonomy term ID.
sv: ID-numret för taxonomitermen.

en: Object ID
sv: ID-nummer för objekt

en: The entity type.
sv: Objektstypen.

en: Entity bundle
sv: Entitetspaket

en: Authored by (uid)
sv: Författad av (uid)

en: Language (fr, en, ...)
sv: Språk (fr, en, ...)

en: The field name.
sv: Fältets namn.

en: Modified timestamp
sv: Anpassad tidsstämpel

en: The translation set id for this node
sv: Översättningens uppsättnings-id för denna nod

en: Language for this field.
sv: Språk för detta fält.

en: Object property for this string
sv: Objektegenskaper för denna sträng

en: The name of the pattern's variable.
sv: Namnet på mönstrets variabel.

en: The value of the pattern's variable.
sv: Värdet på mönstrets variabel.
