OpenID Connect (2.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Picture
id: Foto

en: Client ID
id: ID Klien

en: Locale
id: Lokal

en: Time zone
id: Zona waktu

en: Address
id: Alamat

en: Security
id: Keamanan

en: Log in
id: Masuk

en: Profile
id: Profil

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Full name
id: Nama lengkap

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Replace
id: Tiban

en: The username %name has not been activated or is blocked.
id: Nama pengguna %name belum diaktivasi atau sedang diblokir.

en: Timezone
id: Zona waktu

en: Above
id: Di atas

en: Machine name
id: Nama mesin

en: The e-mail address %mail is not valid.
id: Alamat email %mail tidak benar.

en: About
id: Tentang

en: The e-mail address %email is already taken.
id: Alamat e-mail %email sudah ada yang pakai.

en: Uses
id: Penggunaan

en: Clients
id: Klien

en: Middle name(s)
id: Nama tengah
