OpenID Connect / OAuth client (2.0.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Picture
ro: Imagine

en: Email
ro: email

en: Time zone
ro: Fusul orar

en: Address
ro: Adresă

en: Profile
ro: Profil

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Full name
ro: Numele complet

en: Birthday
ro: Data nașterii

en: Hidden
ro: Ascuns

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ro: Utilizatorul %namen nu a fost activat, sau are accesul interzis.

en: Above
ro: Deasupra

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Folosește
