OpenID Connect / OAuth client (2.0.0-alpha6) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Picture
pt: Foto

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Locale
pt: Idioma

en: Time zone
pt: Fuso horário

en: Address
pt: Endereço

en: Security
pt: Segurança

en: Profile
pt: Perfil

en: Phone number
pt: Telefone

en: Logout
pt: Sair

en: Full name
pt: Nome completo

en: Nickname
pt: Apelido

en: Gender
pt: Gênero

en: Birthday
pt: Data de Nascimento

en: Hidden
pt: Oculto

en: Replace
pt: Substituir

en: The username %name has not been activated or is blocked.
pt: O nome de usuário %name não foi ativado ou está bloqueado.

en: Above
pt: Acima

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Redirect URL
pt: URL para redirecionamento

en: Below
pt: Abaixo

en: Uses
pt: Usos

en: Clients
pt: Setores

en: Middle name
pt: Nome do meio

en: Birthdate
pt: Data de nascimento
