OpenID Connect / OAuth client (3.0.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Login
nl: Inloggen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Email
nl: E-mail

en: Client ID
nl: Klant-ID

en: Time zone
nl: Tijdzone

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Address
nl: Adres

en: Profile
nl: Profiel

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Full name
nl: Volledige naam

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: Gender
nl: Geslacht

en: Birthday
nl: Geboortedatum

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Replace
nl: Vervangen

en: The username %name has not been activated or is blocked.
nl: De gebruikersnaam %name is nog niet geactiveerd of is geblokkeerd.

en: Above
nl: Boven

en: Family name
nl: Achternaam

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Redirect URL
nl: Omleidings-URL

en: Below
nl: Onder

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Clients
nl: Afnemers

en: Middle name
nl: Tussenvoegsel

en: API Version
nl: API-versie

en: Birthdate
nl: Geboortedatum

en: Given name
nl: Voornaam

en: Scopes
nl: Bereiken

en: Unknown error.
nl: Onbekende fout.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.
nl: Dank voor het aanvragen van een account. Uw account wacht momenteel op een goedkeuring van de beheerder.

en: Not connected
nl: Niet gekoppeld

en: Updated at
nl: Bijgewerkt op

en: Log in with @client_title
nl: Inloggen met @client_title
