OpenID Connect / OAuth client (3.0.0-alpha8) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Picture
fa: تصویر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Locale
fa: بومی سازی

en: Time zone
fa: ناحیه زمانی

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Logout
fa: خروج

en: Gender
fa: جنسیت

en: Hidden
fa: پنهان

en: Google
fa: گوگل

en: The username %name has not been activated or is blocked.
fa: نام کاربری %name فعال نشده یا مسدود شده‌ است.

en: Above
fa: بالا

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها
