OpenID Connect / OAuth client (8.x-1.1) - en to es translation catalogue (28 entries)

en: Status
es: Estado

en: Name
es: Nombre

en: Picture
es: Imagen

en: Email
es: Correo electrónico

en: Client ID
es: ID de Cliente

en: Locale
es: Regionalización

en: Time zone
es: Zona horaria

en: Address
es: Dirección

en: Security
es: Seguridad

en: Profile
es: Perfil

en: Phone number
es: Número de teléfono

en: Full name
es: Nombre completo

en: Nickname
es: Alias

en: Gender
es: Género

en: Birthday
es: Cumpleaños

en: Hidden
es: Oculto

en: Replace
es: Reemplazar

en: Generic
es: Generico

en: Website
es: Página web

en: The username %name has not been activated or is blocked.
es: El nombre de usuario %name no ha sido activado o está bloqueado.

en: Timezone
es: Zona horaria

en: Above
es: Encima

en: Family name
es: Apellido

en: Redirect URL
es: URL de redirección

en: Below
es: Debajo

en: Birthdate
es: Fecha de nacimiento

en: Given name
es: Nombre de pila

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.
es: Gracias por solicitar una cuenta de usuario. Actualmente su cuenta está pendiente de autorización por el administrador del sitio.
