Open Intranet (1.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: read more
fa: بیشتر بخوانید

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Phone
fa: تلفن

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: White
fa: سفید

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Light
fa: روشن

en: Primary
fa: اصلی

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Dark
fa: تاریک

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
