Open Intranet (1.0.0) - en to fr translation catalogue (54 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Content
fr: Contenu

en: Search
fr: Rechercher

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: read more
fr: lire la suite

en: Email
fr: Courriel

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Phone
fr: Téléphone

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: White
fr: Blanc

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Light
fr: Léger

en: Primary
fr: Primaire

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Sidebar first width
fr: Largeur de la première colonne

en: Text Formats
fr: Formats de texte

en: Dark
fr: Sombre

en: Footer first
fr: Premier pied de page

en: Footer second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer third
fr: Troisième pied de page

en: Icon set
fr: Jeu d'icônes

en: Last page
fr: Dernière page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Footer fourth
fr: quatrième pied de page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Default button size
fr: Taille de bouton par défaut

en: Book outline for @book.title
fr: Structure du livre @book.title

en: Site header
fr: Entête du site

en: First page
fr: Première page

en: Footer fifth
fr: Cinquième pied de page

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur

en: Search form (narrow)
fr: Formulaire de recherche (étroit)

en: Search form (wide)
fr: Formulaire de recherche (large)
