Open Intranet (1.0.0) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: Content
tr: İçerik

en: Search
tr: Ara

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: read more
tr: devamını oku

en: Email
tr: E-posta

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Phone
tr: Telefon

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: White
tr: Beyaz

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: Footer first
tr: Birinci alt bilgi

en: Footer second
tr: İkinci alt bilgi

en: Footer third
tr: Üçüncü alt bilgi

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Footer fourth
tr: Dördüncü alt bilgi

en: Site branding
tr: Site markası

en: Site header
tr: Site Başlığı

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Page @items.current
tr: Sayfa @items.current

en: Featured top
tr: Öne çıkarılmış üst

en: Featured bottom first
tr: 1. öne çıkarılmış alt

en: Featured bottom second
tr: 2. öne çıkarılmış alt

en: Featured bottom third
tr: 3. öne çıkarılmış alt

en: Footer fifth
tr: 5. alt bilgi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü

en: Search form (narrow)
tr: Arama formu (dar)

en: Search form (wide)
tr: Arama formu (geniş)
