Open Intranet (1.1.0) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Content
id: Konten

en: Search
id: Pencarian

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: read more
id: lainnya

en: Page title
id: Judul halaman

en: Phone
id: Telepon

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: White
id: Putih

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Secondary
id: Sekunder

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Text Formats
id: Format teks

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Site header
id: Kepala situs

en: First page
id: Halaman pertama

en: Page @items.current
id: Laman @items.current

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
