Open Intranet (1.1.0) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Next
ja: 次へ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Search
ja: 検索

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: read more
ja: 続きを読む

en: Email
ja: メール

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Header
ja: ヘッダー

en: Phone
ja: 電話番号

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: White
ja: 白

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Transparent
ja: 透過

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Footer first
ja: 第1フッター

en: Footer second
ja: 第2フッター

en: Footer third
ja: 第3フッター

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Primary menu
ja: プライマリーメニュー

en: Footer fourth
ja: 第4フッター

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Book outline for @book.title
ja: @book.title のブックアウトライン

en: Site header
ja: サイトヘッダー

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: Featured top
ja: フィーチャートップ

en: Featured bottom first
ja: フィーチャーボトムファースト

en: Featured bottom second
ja: フィーチャーボトムセカンド

en: Featured bottom third
ja: フィーチャーボトムサード

en: Footer fifth
ja: 第5フッター

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー
