Open Intranet (1.4.0) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: read more
it: leggi tutto

en: Email
it: E-mail

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Phone
it: Telefono

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: White
it: Bianco

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Transparent
it: Trasparente

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Light
it: Chiaro

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Pagination
it: Paginazione

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Text Formats
it: Formati del testo

en: Dark
it: Scuro

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Book outline for @book.title
it: Struttura del book @book.title

en: Site header
it: Intestazione del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
