Open Intranet (1.4.0) - en to ru translation catalogue (58 entries)

en: Next
ru: Вперёд

en: Content
ru: Содержимое

en: Search
ru: Поиск

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Help
ru: Справка

en: read more
ru: подробнее

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Header
ru: Шапка

en: Phone
ru: Телефон

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: White
ru: Белый

en: Next page
ru: Следующая страница

en: Go to first page
ru: На первую страницу

en: Go to last page
ru: На последнюю страницу

en: Transparent
ru: Прозрачный

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Light
ru: Светлая

en: Primary
ru: Первичный

en: Secondary
ru: Вторичный

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: Powered by Drupal
ru: Сделано на Drupal

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Sidebar first
ru: Первая боковая панель

en: Secondary menu
ru: Дополнительное меню

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Sidebar second
ru: Вторая боковая панель

en: Previous page
ru: Предыдущая страница

en: Text Formats
ru: Текстовые форматы

en: Dark
ru: Темный

en: Footer first
ru: Подвал первый

en: Footer second
ru: Подвал второй

en: Footer third
ru: Подвал третий

en: Sidebar position
ru: Расположение боковой панели

en: Last page
ru: Последняя страница

en: Primary menu
ru: Основное меню

en: Footer fourth
ru: Подвал четвёртый

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: Book outline for @book.title
ru: Подшивка книг для @book.title

en: Site header
ru: Шапка сайта

en: First page
ru: Первая страница

en: Page @items.current
ru: Страница @items.current

en: Featured top
ru: Рекомендуемые сверху

en: Featured bottom first
ru: Рекомендуемые первый снизу

en: Featured bottom second
ru: Рекомендуемые второй снизу

en: Featured bottom third
ru: Рекомендуемые третий снизу

en: Footer fifth
ru: Подвал пятый

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: User account menu
ru: Меню учётной записи пользователя

en: Search form (narrow)
ru: Форма поиска (узкая)

en: Search form (wide)
ru: Форма поиска (широкая)
