Open Intranet (1.5.0) - en to da translation catalogue (53 entries)

en: Next
da: Næste

en: Content
da: Indhold

en: Search
da: Søg

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: read more
da: læs mere

en: Email
da: E-mail

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Phone
da: Telefon

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: White
da: Hvid

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Transparent
da: Gennemsigtig

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Light
da: Lyst

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Previous page
da: Forrige side

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Dark
da: Mørkt

en: Footer first
da: Sidefod først

en: Footer second
da: Sidefod anden

en: Footer third
da: Sidefod tredje

en: Last page
da: Sidste side

en: Install demo content
da: Installér demoindhold

en: Primary menu
da: Primære menu

en: Footer fourth
da: Sidefod fjerde

en: Book outline for @book.title
da: Indholdsfortegnelse for @book.title

en: Site header
da: Sidehovede

en: First page
da: Første side

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Search form (narrow)
da: Søgeformular (smal)

en: Search form (wide)
da: Søgeformular (bred)
