Open Intranet (1.7.0) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Content
hi: सामग्री

en: Search
hi: खोज

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: read more
hi: और अधिक पढें।

en: Email
hi: ईमेल

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा

en: Text Formats
hi: पाठ प्रारूपों

en: Site header
hi: साइट हेडर
