Open Intranet (1.9.0) - en to th translation catalogue (32 entries)

en: Next
th: ถัดไป

en: Search
th: ค้นหา

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: read more
th: อ่านเพิ่มเติม

en: Email
th: อีเมล

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Calendar
th: ปฏิทิน

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Sidebar first
th: แถบข้างแรก

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Sidebar second
th: แถบข้างที่สอง

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: Text Formats
th: รูปแบบข้อความ

en: Footer first
th: ท้ายส่วนแรก

en: Footer second
th: ท้ายส่วนที่สอง

en: Footer third
th: ท้ายส่วนที่สาม

en: Primary menu
th: เมนูหลัก

en: Footer fourth
th: ท้ายส่วนที่สี่

en: First page
th: หน้าแรก

en: Featured top
th: เมนูแนะนำด้านบน

en: Featured bottom first
th: แถบเมนูแนะนำด้านล่างแถบแรก

en: Featured bottom second
th: แถบเมนูแนะนำด้านล่างแถบที่สอง

en: Featured bottom third
th: แถบเมนูแนะนำด้านล่างแถบที่สาม

en: Footer fifth
th: ท้ายส่วนที่ห้า
