openintranet_access (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: Author
fr: Auteur

en: Last updated
fr: Dernière mise à jour

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Edit
fr: Modifier

en: Hierarchy
fr: Hiérarchie

en: Name
fr: Nom

en: Access
fr: Accès

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: groups
fr: groupes

en: Inactive
fr: Inactif

en: Members
fr: Membres

en: group
fr: groupe

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Add group
fr: Ajouter un groupe

en: Folders
fr: Dossiers

en: Blocked
fr: Bloqué

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Changed
fr: Modifié

en: Add members
fr: Ajouter des membres

en: Enabled content types
fr: Types de contenus activés

en: A description of the group.
fr: Description du groupe.

en: Behavior
fr: Comportement

en: UI settings
fr: Paramètres de l'interface

en: Behavior settings
fr: Paramètres de comportement

en: Created by
fr: Créé par

en: Group memberships
fr: Abonnements du groupe

en: Remove selected
fr: Supprimer la sélection

en: Manage members
fr: Gérer les membres

en: (no title)
fr: (pas de titre)

en: Back to group
fr: Revenir au groupe

en: No members selected.
fr: Aucun membre sélectionné

en: Parent group
fr: Groupe parent

en: Enabled entity types
fr: Types d'entités activés

en: Manage groups
fr: Gérer les groupes
