openintranet_access (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Groups
hi: समूह

en: Group
hi: समूह

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Hierarchy
hi: अनुक्रम

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Name
hi: नाम

en: Access
hi: पहुंच

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Members
hi: सदस्य

en: group
hi: समूह

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Add group
hi: समूह जोड़ें

en: Blocked
hi: बंद

en: Changed
hi: बदल गया
